PC HocasıHaberlerNetflix, 65 Milyon Euro’ya Next Games’i Satın Aldı!

Netflix, 65 Milyon Euro’ya Next Games’i Satın Aldı!

   

Bildiğiniz üzere video platformu devlerinden Netflix, çok kısa bir zaman önce oyun sektörüne giriş yaptığını duyurmuştu ve bugün şirket platform üyelerinin eğlenmesi için harika oyunlardan oluşan bir kitaplık kurmak amacıyla Next Games şirketini 65 milyon euro karşılığında satın aldıklarını resmi olarak duyurdu.

Stranger Things: Puzzle Tales ve The Walking Dead: Survival Instinct oyunlarının geliştiricileri olan Next Games, henüz yeni bir oyun duyurmamış olsalar da bu satın alma şirketin mobil uygulamada yerleşik olan Netflix Oyunları ile birlikte bir oyun devi olma planlarını büyütecek.

Reklamsız ve uygulama içi satın almalar olmayan oyunlar geliyor!

Netflix, Kasım ayının başlarında iOS ve Android platformlarında yalnızca beş adetle sınırlı, reklam ve uygulama içi satın almalar olmadan piyasaya sürülen Netflix Games o günden bu yana kütüphaneye dokuz yeni oyun ekledi ve Night School Studio’yu satın aldı.

Şirketin paylaştığı bir blog gönderisinde Netflix’in oyun departmanından sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu, Next Games’in yardımları ile reklamsız ve uygulama içi satın alma olmayan birinci sınıf bir oyun portföyü oluşturabileceklerini vaat ediyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/netflix-65-milyon-euroya-next-gamesi-satin-aldi-124458/ linkinden 28.05.2022 23:05:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial