reklam
PC HocasıCep TelefonuNokia 9.2 için İlk Detaylar Ortaya Çıktı
Nokia 9.2

Nokia 9.2 için İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Nokia 9 PureView adı verilen akıllı telefon modelleri, uzun bir geliştirme sürecinden sonra tanıtılmış ve bir hayli dikkat çekmişti. Öyle ki telefonun arkasında 5 Zeiss lensi bulunuyordu. Fakat bu serinin önemli bir eksiği vardı. Geç sunulan seride Snapdragon 845 işlemcileri kullanıldı. Şimdi ise durum Nokia 9.2 modeliyle değişecek.

Nokia 9.2 akıllı telefonları için ortaya çıkan yeni detaylar, işlemci kısmında farklı bir seçim yapılacağını gösteriyor. Nokia Anew resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan detaylara göre yeni işlemcilere geçiş yapılacak.

Nokia 9.2 amiral gemisi yarışında yer alacak

Paylaşıma göre yeni seri akıllı telefonların içerisinde Snapdragon 865 serisi işlemciler bulunacak. Son amiral gemisi işlemci modelleri arasında yer alan Snapdragon 865 işlemcileriyle beraber Nokia 9.2, amiral gemisi akıllı telefonlar arasında yer almış olacak.

Qualcomm'dan İyileştirmeler ile Yeni İşlemci: Snapdragon 732G

Nokia 9.2

Yeni işlemcilerle beraber telefonların kamera sisteminde de değişikliğe gidilmesi söz konusu olacak. Zaten Nokia 9 akıllı telefonunda 5 kamera kullanılmıştı. Bu seride de 5 kamera kullanılması beklentisi var ancak bu kez kameraların yeteneklerinin arttığını göreceğiz.

Bu detayların dışında telefonların 2020 yılında tanıtılması beklentisi var. Fakat henüz kesin tanıtım tarihi konusunda bir bilgimiz yok. Muhtemelen bu kez tanıtım Nokia 9 modelindeki kadar geciktirilmeyecek.

Etiketler

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz