RTX 4070

NVIDIA GeForce RTX 4070 Kanlı Canlı Görüntülendi

  Google News

NVIDIA GeForce RTX 4070 için çok az bir zaman kaldı. Eğer sızıntılar doğruysa yeni ekran kartı 13 Nisan itibariyle duyurulacak. Kart için kum saatini tersine çevirdiğimize göre sızıntılara da alışmamız lazım.

Zira gerek teknik özellikler anlamında gerekse de tasarım anlamında birçok sızıntı yapılıyor. En son NVIDIA sayfasında kartın bir görüntüsünün yakalandığını ve fiyatın ortaya çıktığını paylaşmıştık. Şimdi de yeni ekran kartı, kanlı canlı bir şekilde karşımıza çıktı.

Sonunda RTX 4070 Referans Tasarımını Gördük

RTX 4070 ekran kartının referans kartına ait olduğu belirtilen görsel, kartın tasarımını da kartta kaç fan kullanılacağını da gözler önüne seriyor.

Görsellere baktığımız zaman kartın diğer RTX 40 serisi modellerine göre biraz daha kısa olduğunu anlıyoruz. Bu kartın daha fazla kullanıcıya hitap edeceğini de gösteriyor.

Zira amiral gemisi modellerinde çok daha kalın ve uzun kartlar sunulmuştu. Haliyle ekran kartını kasaya sığdırmak için kasanızı değiştirmek zorunda bile kalabiliyordunuz. Yeni model bu konuda biraz daha avantajlı olacak gibi duruyor.

RTX 4070

Bunun dışında kartın ön kısmında bir fan ve arka kısımda çaprazda bir ikinci fan sunulacağını da görüyoruz. Tabii ki referans tasarım için konuşuyoruz.

Muhtemelen kullanıcıların ulaşacağı özel versiyonlarda da çift fanlı yapı göreceğiz. Boyutlardan ve referans kartta yapılan fan tercihinden öyle anlıyoruz.

MSRP fiyatının 599 dolar olacağı iddiası da olan yeni RTX 40 modeli için beklenen diğer teknik özellikleri de hemen aşağı ekleyelim.

RTX 4070

Beklenen Özellikler

  • CUDA: 5888
  • Saat Hızı: 1920 MHz temel
  • Arttırılmış Saat Hızı: 2475 MHz
  • Bellek: 12 GDDR6X
  • TDP: 200W
  • MSRP Fiyat: 599 dolar

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video