OnePlus’ın Klavyesi

OnePlus’ın Klavyesi için Yeni Görsel Sızdı

  Google News

OnePlus, genelde akıllı telefonlarıyla tanıdığımız bir marka. Genelde akıllı telefonlarıyla diyorum çünkü yakın zamanda bu durum değişecek gibi duruyor. Öyle ki OnePlus’ın klavyesi geliyor.

Daha önce marka  yeni bir klavye sunacağı konusunda açıklamalar yapmış ve hatta klavye için bir ürün sayfası bile oluşturmuştu. Şimdi de söz konusu klavye modeli için önemli bir görsel sızdı. Ayrıca tanıtım tarihi hakkında da daha fazla bilgimiz var.

OnePlus’ın Klavyesi Neler Sunacak?

Sızdırılan görsel klavyenin sağ bölümünü gösteriyor. Burada bir kırmızı kontrol düğmesi olduğunu görüyoruz. Tam olarak nasıl bir fonksiyonu olacak belli değil ama muhtemelen ses açma-kapama gibi fonksiyonları olabilir. Bu butonun özelleştirilebilir olması da mümkün.

Zira klavyenin bazı özelleştirilebilir tuşlara sahip olacağını ve yazılım üzerinden de ayarlamalar yapılabileceğini biliyoruz. Yeni görselde dikkat çeken bir diğer nokta ise klavyenin “Enter” tuşu. Diğer tuşlardan farklı olarak sarı bir tuşa yer verilmiş. Belki “Enter” tuşu için de farklı fonksiyonlar görmek mümkün olabilir.

Görsellerden anladığımız bunlar. Ama tabii ki OnePlus’ın klavyesi için bildiğimiz tek detaylar bunlar değil. Daha önce ön gösterimde bazı bilgiler verildi. Hatta markanın oluşturduğu sayfada bir videoda yayınlandı.

OnePlus’ın Klavyesi

Buna göre yeni klavye, mekanik bir yapıda olacak. Fakat OnePlus, sesi en aza indirmek adına özel bir çift conta tasarımı sunacağını belirtiyor. Ses azaltılarak daha konforlu bir yazı deneyimi sunulması amaçlanıyor.

Özelleştirilebilir RGB ışıklandırmaya da sahip olacak klavye, gövde kısmında ise alüminyum bir gövde ile gelecek. Özelleştirilebilir tuşların da bulunmasını beklediğimiz serinin hem Mac hem de Windows uyumlu olacağını da hatırlatalım. Geçiş için klavyenin önünde bir anahtar yer alacak.

OnePlus’ın Klavyesi

Tüm bu özelliklerle beraber OnePlus’ın klavyesi, 7 Şubat tarihinde tanıtılıyor. Daha fazlasını tanıtım sonrasında göreceğiz. Artık satış fiyatı ne olur ya da hangi ülkelerde satılır soruları için de tanıtımı görmek lazım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video