PC HocasıHaberlerOpenAI ve Microsoft’tan 100 Milyon Dolarlık Yapay Zeka Fonlaması!

OpenAI ve Microsoft’tan 100 Milyon Dolarlık Yapay Zeka Fonlaması!

 

OpenAI bugün, yapay zeka şirketlerine 100 milyon dolarlık yatırım yapacağı OpenAI Başlangıç Fonu‘nu resmi olarak duyurdu. OpenAI, yapay zekanın (sağlık hizmetleri, iklim değişikliği ve eğitim gibi) dönüştürücü bir etkiye ve üretkenliğe dayalı yapay zeka araçlarına sahip olabileceği alanlarda az sayıda erken aşama startup arayışı içinde.

Bu fon, Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Microsoft ve diğer OpenAI ortaklarından gelen yatırımlarla OpenAI tarafından yönetilecek. Paraya ek olarak, seçilen girişimler gelecekteki OpenAI teknolojisine, OpenAI ekibinin desteğine ve Microsoft Azure Kredilerine erken erişim elde etme şansını yakalayacak.

OpenAI hakkında

OpenAI, kâr amacı gütmeyen yapay zeka araştırma şirketi. Şirketin misyonu ise insanlığa fayda sağlayabilecek yapay zekâ hakkında araştırma ve geliştirme yapmak. 2015 yılının sonlarında San Francisco merkezli kuruluş, patentlerini ve araştırmalarını halka açık hale getirerek diğer kurum ve araştırmacılarla “serbest iş birliği yapmayı” amaçladı. Elon Musk ve Sam Altman, yapay genel zekâdan kaynaklanan varoluşsal risk endişelerinden dolayı bu şirketi kurduklarını açıkladılar. Bir bağış ile işe başlayan projeye destek verenler arasında Elon Musk, Sam Altman, Peter Thiel gibi isimler yer almakta.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/openai-ve-microsofttan-100-milyon-dolarlik-yapay-zeka-fonlamasi-113701/ linkinden 21.10.2021 20:10:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Kaynak :  https://mspoweruser.com/openai-100-million-fund-ai-startups-microsoft/
Kaynak :  https://cdn.webrazzi.com/uploads/2019/07/openai-35_hd.png
Kaynak :  https://tr.wikipedia.org/wiki/OpenAI

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad