reklam
Ana SayfaOyunPlayStation 4 için Facebook Desteği Durduruldu

PlayStation 4 için Facebook Desteği Durduruldu

PlayStation 4 ile Facebook

Sony’nin en çok satan oyun konsolu olarak ünlenen PlayStation 4 için yeni kararlar gündemde. Firmanın oyun konsolları için Facebook entegrasyonunu durdurduğu açıklandı.

Sony, bilgilendirme olarak yayınladığı blog yazısından sonra PlayStation 4 üzerinden Facebook entegrasyonuna son verildiğini duyurmuş oldu. Konsolu kullananlar bilecektir, kontrol cihazınız üzerinde yer alan bir tuş var ve bu tuşla ekran görüntülerini ya da videolarını direk olarak sosyal medya uygulamaları üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Paylaşım yapabildiğiniz sosyal medya uygulamalarından birisi de Facebook uygulamasıydı. İşte yeni alınan kararlar sonrasında Facebook üzerinden paylaşım dönemi son bulmuş olacak.

PlayStation 4 ile Facebook Entegrasyonu Bitiyor

7 Ekim tarihinden sonra uygulanmaya başlayan kararla beraber Facebook üzerinden ekran görüntülerini paylaşmak, müzikleri paylaşmak, kupaları paylaşmak ya da oyun yayınlarını yapmak mümkün olmayacak.

YouTube'a, Çocukların Gizliğini İhlal Ettiği İddiasıyla 200 Milyon Dolar Ceza Kesildi!

PlayStation 4 ile Facebook

Facebook hesaplarıyla PlayStation hesapları arasındaki bağlantının kaldırılacak olması, Facebook üzerinden içe aktarılan resimlerin de kaybolmasını sağlayacak. Sony bu konuda da kullanıcıları uyardı. Eğer Facebook hesaplarınızı PlayStation hesaplarınızla entegre ederek kullanıyorsanız, bu durumda profil resminizin kaybolduğunu görebilirsiniz.

Sony, bu şekilde kullanım yapan oyuncuların hesaplarını yeniden düzenlemeleri gerektiği önerisinde bulundu. Kararın nedeni konusunda bir açıklama yapılmazken Facebook tarafından da bir bilgi paylaşımı gelmedi.

Bugün En Çok Okunanlar