PC HocasıOtomobilPorsche Cayenne Coupe Elektrikli Modeli Test Edilirken Yakalandı

Porsche Cayenne Coupe Elektrikli Modeli Test Edilirken Yakalandı

   

Otomobil devi Porsche yeni aracı Cayenne Coupe modelini test ederken casus kameralara yakalandı. Yeni Porsche Cayenne Coupe modeli direkt olarak Mercedes GLE Coupe ve BMW X6 modellerine rakip olarak gelmesi beklenirken, aracın Tesla Model X‘ine rakip olarak çıkartılıyor olması akıllara direkt olarak “elektrikli mi yani ?” sorusunu getirmişti.

Almanya’da Test Ediliyor

Yeni Cayenne Coupe modeli aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere heybetli yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Zira gördüğünüz araç direk olarak elektrikli bir Cayenne. Artık otomobil firmaları yavaş yavaş elektrikli araçlara doğru eğilimlerine hız kazandırırken, Porsche‘da yeni elektrikli SUV aracını test ediyor. Otomobilin enerji tasarruflu frenleme sistemleri pistte test edilirken, ani kalkış ve duruşlarını görebilmek mümkün.

Yeni modelde Panamera giysisini gördüğümüz Cayenne Coupe testleri tamamlandıktan sonra Tesla Model X’i epey bir zorlayacak gibi görünüyor. Ayrıca otomobil pazarında son zamanlarda hızlı bir ivme kazanan elektrik ve SUV trendi Porsche ile birlikte bir ivme daha kazanmaya hazırlanıyor.

porsche-cayenne-coupe-2
Araç hakkında teknik özellikler henüz bilinmiyor. Zaten görmüş olduğunuz görüntüler de casus kameralar ile çekilmiş görüntülerden ibaret. Bakalım ilerleyen günlerde yeni elektrikli Porsche Cayenne Coupe modeli hakkında daha neler göreceğiz..

porsche-cayenne-coupe-3

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/porsche-cayenne-coupe-elektrikli-modeli-test-edilirken-yakalandi-22046-12733/ linkinden 12.08.2022 18:08:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Hocam adamlar bildiğin BMW X6’yı taklit etmiş. Mercedes de benzer bir girişimle kendine hiç yakışmayan bir şekilde gle coupe u yaparak x6yı taklit etmişti. Ama taklitler aslını yüceltir.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video