PC HocasıTeknolojiQualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ Yonga Setini TSMC Üretecek

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ Yonga Setini TSMC Üretecek

   

Ice Universe tarafından elde edilen bilgilere göre Kaliforniya merkezli çok uluslu yarı iletken ve telekomünikasyon şirketi Qualcomm, 2022 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya süreceği amiral gemisi yonga setinin üretimi için Samsung yerine TSMC’yi tercih edecek. Yeni nesil yonga seti büyük ihtimalle Snapdragon 8 Gen 1 Plus olarak isimlendirilecek.

Qualcomm, hali hazırda mevcut olan Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin üretimini Samsung’tan TSMC’ye taşımaya çalıştığına dair bir takım söylentiler zaten internette dolanıyordu fakat bu konuyla alakalı ortaya sunulan sebep, Samsung’un verimlilik konusunda yetersiz olmasıydı ve bugün ortaya çıkan raporun bu sorunlara işaret etmesiydi.

İddiaya göre optimal olmayan üretim süreci daha yüksek güç çekişine yol açıyor. Bunun doğru olup olmadığını ve Snapdragon 8 Gen 1 ile Gen 1+ arasındaki güç tüketiminin arasında önemli bir tutarsızlık olup olmayacağını henüz bilmiyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/qualcomm-snapdragon-8-gen-1-yonga-setini-tsmc-uretecek-124667/ linkinden 26.05.2022 16:05:52 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Kaynak :  https://twitter.com/UniverseIce/status/1499953944214138882

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial