PC HocasıHaberlerVisa ve Mastercard, Rusya’daki Hizmetlerini Askıya Aldı!

Visa ve Mastercard, Rusya’daki Hizmetlerini Askıya Aldı!

   

Associated Press tarafından yayımlanan bir rapora göre Visa ve Mastercard, Rusya’daki operasyonlarını askıya alarak Rusya’nın finansal sistemine bir darbe de onlar vurdu.

Visa, web sitesi üzerinden yaptığı bir duyuruda “önümüzdeki günlerde tüm işlemleri durdurmak için Rusya’daki ortaklarımızla çalışmalar yürütüyoruz.” dedi. Mastercard tarafından yapılan basın açıklaması da hemen hemen benzer şeyler söylüyor. Her iki şirket de Rusya’daki bankaların verdiği Mastercard veya Visa logolu kartlarıyla yapılan işlemlerin Rusya dışında çalışmayacağını, ülke dışındaki bankaların verdiği kartların ise Rus mağazalarında veya ATM’lerinde çalışmayacağını açıkladılar.

Visa CEO’su Al Kelly, verdiği bir demeçte şu sözleri dile getirdi:

“Bunun değerli meslektaşlarımız ve Rusya’da hizmet verdiğimiz müşteriler, ortaklar, tüccarlar ve kart sahipleri üzerinde yaratacağı etkiden dolayı üzgünüz. Bu savaş ve barış ve istikrara yönelik süregelen tehdit, değerlerimiz doğrultusunda yanıt vermemizi gerektiriyor”

Rusya’da düzenlenmiş bir kartı olan herkes Mastercard ve Visa kartlarıyla ürün ve hizmetler için ödeme yapmaya devam edebilecekler fakat hiçbir finansal şirket işlemleri gerçekleştirmeyecek ve bu durumda Rusya’nın Ulusal Ödeme Kartı Sistemi (NSPK) işlemek zorunda kalacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/visa-ve-mastercard-rusyadaki-hizmetlerini-askiya-aldi-124649/ linkinden 26.05.2022 18:05:53 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial