PC HocasıTeknolojiRazer, ‘Project Brooklyn’ İsimli Oyun İstasyonunu Duyurdu!

Razer, ‘Project Brooklyn’ İsimli Oyun İstasyonunu Duyurdu!

 

Yıllar boyunca, çoğu muhtemelen hiçbir zaman gerçek tüketici ürünleri olarak çalışmayacak olan oldukça çılgın oyun koltuğu konseptleri gördük (bakınız: Acer’ın 14.000 Thronos’u). İyi ya da kötü, bunu bu yıl yine Razer’in biraz daha tuhaf “Brooklyn Projesi” isimli teknolojisi ile görüyoruz.

Yüzeyde, fantezi işlevlerinden hiçbiri açılmadan, Project Brooklyn, garip bir L şeklinde tabana sahip olsa da oldukça standart bir oyun koltuğu. Secretlab veya DXRacer gibi bir sandalyede göreceğiniz aynı “yarışçı sırtı” tasarımına ve benzer bir kova tarzı koltuğa sahiptir. Bununla birlikte, daha az belirgin işlevlerinden bazılarını etkinleştirdiğinizde, Project Brooklyn normal bir koltuktan, Razer’ın bilgisayar ve konsol oyunları için “Nefes kesici, yeni nesil daldırma” sunabilen “tam teşekküllü bir eğlence donanımı” dediği bir moda dönüşüyor.

Evet, dediğimiz gibi, bu tam olarak pratik bir kavram değil. Bir şekilde kağıt gibi bükülebilen tepedeki dev, geri çekilebilir ekranın arkasındaki teknoloji muhtemelen en az bizden on yıl uzakta bir bilim kurgu teknolojisi gibi. Ve bu, aslında tamamen geri çekilebilir (ve ideal olarak sağlam) bir masayı iki küçük 4D kolçağa yerleştirmekle ilişkili mühendislik zorlukları hakkında hiçbir şey söylemiyor.

Hepsinden öte, Brooklyn, daldırmayı daha da artırmak için doğrudan sandalyeye yerleştirilmiş “dokunsal geri bildirim”e sahip olacaktı.

Razer‘in kredisine göre, bu fikrin çok zor olduğunu biliyor. Diğer birçok CES katılımcılarının ortaya koyduğu gibi, bu sadece Razer’ın hem konsol hem de bilgisayar platformlarında geleceğin oyun vizyonunu sergileyen bir kavramdır. Bu amaçla, Project Brooklyn’in amacına güzel bir şekilde ulaştığını söyleyebiliriz.

Video