Razer, Saç Şeklini Bozmayan Ifrit Kulaklığı Duyurdu

Saç şekline önem veren havalı oyunculara güzel bir haberimiz var. Oyun ekipmanı üreticisi Razer, özellikle saç şeklinizi bozmayacak şekilde tasarlanan yeni kulaklık modelinin tanıtımını yaptı. Tasarımsal olarak alışılmış kafa bantlı kulaklıklardan oldukça farklı görünen Razer Ifrit isimli kulaklık; özellikle yayıncılıların, izleyici kitle karşısında daha iyi görünmesine katkı sağlıyor. Yalnız fiyat konusunda pek uygun olmadığını şimdiden belirtelim.

Kafa Bantlı Kulaklık Kadar İyi Olduğu Söyleniyor

Oyun oynamak, günümüzde eskisinden çok daha farklı bir hal aldı. Önceden bir atari sahibi olduğumuzda NES oyunlarıyla yıllar geçirebiliyorduk. Bu cihazların en sağlam aksesuarları da, çalışma mantığını çoğumuzun bilmediği tabancalardı. Hiç kimse bir tabanca ve iki adet kontrolcüden başka bir şey aramıyordu.

Fakat modern zamanda teknolojinin ilerlemesiyle, oyun kültürü ve bir oyundan alınacak zevki arttırmaya yönelik üretilen ekipmanlar da çoğaldı. Artık bir oyun cihazının yanına farklı kontrolcüler, kulaklıklar, klavyeler, fareler ve bunun gibi çok çeşitli ekipmanlar satın almaya başladık. Bunların hepsi de tabii ki; oyun oynarken alınacak olan zevki ve konforu arttırmaya yönelik ekipmanlar oldu.

Oyun oynamayı seven ve oyun ekipmanlarına ilgisi olan hemen herkesin bildiği Razer markası da, kendine has tasarıma sahip bir oyuncu kulaklığı ile karşımıza çıkıyor.

Razer Ifrit isimli oyuncu kulaklığı; kendi başına oyun oynayacak olanlara, özellikle de oynadığı oyunları takipçileri ile paylaşan yayıncılara yönelik hazırlanmış diyebiliriz.

Tasarımı ile rakiplerinden farklı olmayı başaran Razer Ifrit, saçlarına özen gösteren oyuncuların beğenisini kazanacak gibi duruyor. Zira bahsi geçen model, diğer kafa bantlı kulaklıklar gibi kafanın üzerinden değil, ense tarafından destek alıyor. Bu şekilde de, kulaklık taktıktan sonra bozulacak olan saçların önüne geçilmiş oluyor. 

Ayrıca Razer Ifrit üzerinde gürültüyü engelleyen ve ortama göre göre ayarlanabilen bir mikrofon bulunuyor. Öte yandan cihazda analog ses frekansını dijital frekansa çevirmeye yarayan Razer USB Audio Enhancer isimli ses geliştirici bulunuyor. 

Ses kalitesi konusunda henüz bir şey belli değil. Fakat Razer gibi yıllardır oyunculara yönelik  ekipmanlar üreten bir şirket, Razer Ifrit ile yeterli derecede ses kalitesi sunacaktır diye tahmin ediyoruz.

Son olarak cihazın fiyatının 100 dolar olduğunu belirtelim. Yurt dışı fiyatı direkt olarak TL cinsine çevrildiğinde 600 TL'den fazla bir rakama denk geliyor. Bildiğimiz üzere; vergiler de dahil edildiğinde, bin liraya yakın bir fiyatı gözden çıkartmamız gerekebilir diyoruz. 

İlgili Etiketler