PC HocasıHaberlerRazer’ın Oyun Mağazası 28 Şubat’ta Tamamen Kapanıyor

Razer’ın Oyun Mağazası 28 Şubat’ta Tamamen Kapanıyor

 

ABD merkezli oyuncular için ekipmanlar üretmesiyle tanıdığımız Razer, geçtiğimiz yıl Nisan ayında Game Store adını verdiği dijital oyun mağazasının açılışını gerçekleştirmişti. Bugün ortaya çıkan bilgilerle beraber Razer’ın 28 Şubat itibariyle mağazasını tamamen kapatacağını öğrendik.

Büyük Firmalarla Rekabet Edemedi

Razer, oyun oynamak için ekipman almaya gelince, önde gelen önemli firmalardan biri ancak iş dijital oyun satmaya gelince olmadı. Şirket açılışının üzerinden 1 sene bile geçmemesine rağmen dijital mağazasını kapatma kararı aldı.

Son zamanlarda Epic Games Store ve Discord Store gibi dijital oyun satışı yapan yeni platformlar piyasaya çıkması ve Steam gibi büyük rakiplerin olması Razer’ın sonunu getirmiş gibi görünüyor.

Razer Game Store üzerinden satın alınan oyunları 28 Şubat tarihine kadar aktif edilmelidir yoksa bu tarihten sonra girilen kodlarda sıkıntı olabilir. Ön sipariş ile satın alınan oyunlar ise oyunculara gönderilecek. 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/razerin-oyun-magazasi-28-subatta-tamamen-kapaniyor-55768/ linkinden 28.10.2021 17:10:47 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video

ad