PC HocasıHaberlerRusya Uzay Ajansı: Ülkemiz Yaptırıma Uğrarsa ISS, ABD veya Avrupa Birliği’ne Düşebilir!

Rusya Uzay Ajansı: Ülkemiz Yaptırıma Uğrarsa ISS, ABD veya Avrupa Birliği’ne Düşebilir!

   

Rusya Uzay Ajansı Roscosmos Genel Müdürü Dmitry Rogozin, Rusya ve Ukrayna arasındaki krize ilişkin bazı korkutucu açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ile alakalı yürütülen projelerinde Rusya’ya uygulanacak ambargo durumunda ISS’in Avrupa veya ABD üzerine düşebileceğini söyledi.

RUA (Rusya Uzay Ajansı) Başkanı, Rus uzay programını etkileyecek olan herhangi bir yaptırımın sonucunda Uluslararası Uzay İstasyonu’nun, Amerika Birleşik Devletleri veya Avrupa’ya düşmesine yol açabileceği konusunda ültimatom verdi. Roscosmos’un (RUA) Genel Müdürü Dmitry Rogozin vermiş olduğu bir demeçte şu sözleri söyledi:

‘Rus uzay ajansının yardımı olmadan Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Uluslararası Uzay İstasyonu’nu güvenli bir şekilde çalıştıramayabilir veya yere düşmesini engelleyemeyebilir’

Uluslararası Uzay İstasyonu hem NASA astronotlarına hem de Roscosmos kozmonotlarına ve ek olarak Avrupa Uzay Ajansı gibi diğer kuruluşlarının temsilcilerine ev sahipliği yapmakta olan araştırma merkezi olduğundan Rogozin, ISS güvenliği için RUA’nın desteğinin mecburi olduğunu savundu.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial