Sakarya’lı Ercan Tunca 8 Bin TL’lik Vosvosa 120 bin TL Harcadı

Sakarya'da ikamet eden ve emlak işi ile uğraşan Vosvos hastası Ercan Tunca, 8 bin TL'ye satın aldığı Volkswagen marka tabiri caizse "kaplumbağa" aracına tam 120 bin TL harcayarak modifiye etti. Ardından ortaya çıkan görüntüler "yok artık" dedirtti. Detaylar ve aracın görüntüleri haberimizde.

112 bin TL'lik Vosvos

1974 yılının popüler araçlarından olan ve hala hastaları bulunan, halk arasında "kaplumbağa" ya da "vosvos" olarak nitelendirilen aracı Sakarya'lı Ercan Tunca Çorum'da otomobil dizayn merkezine götürerek modifiye ettirme kararı aldı. Türkiye'de ezi benzeri bulunmayan aracın direksiyonu, jantları, motoru, camları ve koltukları baştan aşağı değişti. Ön kısmında yer alan bagajda açılır kapanır masa platformu, mini mutfak, tavla çekmecesi ve multimedya sistemleri yer alıyor.

Aracın toplam maliyeti 120 bin TL'ye mal olduğu gibi, Tunca'nın yaptıı açıklamada "Merak duyduğum bu aracı uzun yıllar kullanmak istediğim için baştan aşağı yenileme kararı aldım. İnternet üzerinde yapmış olduğum araştırmalardan sonra Çorum'da bir dizayn fabrikası sahibi ile tanıştım. Ardından 8 bin TL'ye satın aldığım araca 112 bin TL masraf yaparak mükemmel bir hale getirdik. Sonradan kaporta, boya ve içine 3 adet televizyon yerleştirildi. Kapılardaki çevirme kolu iptal edildi ve otomatik hale getirildi. Aracın toplam maliyeti ise 120 bin TL oldu." dedi. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan Sakarya'lı Ercan Tunca'nın modifiye ettirdiği Vosvosuna aşağıdaki galeriden bir göz atalım.

Ercan-Tunca-Volkswagen-02

Ercan-Tunca-Volkswagen-09

Ercan-Tunca-Volkswagen-10

Ercan-Tunca-Volkswagen-11

Ercan-Tunca-Volkswagen-06

Ercan-Tunca-Volkswagen-04

Ercan-Tunca-Volkswagen-02

Ercan-Tunca-Volkswagen

Ercan-Tunca-Volkswagen-03

Ercan-Tunca-Volkswagen-13

İlgili Etiketler