Samsung, Apple’a Nispet İçin Hollanda’nın Appel Köyünde Ücretsiz S9 Dağıttı

Geçtiğimiz haftalarda Apple lansmanı düzenlendikten sonra Huawei kuyrukta bekleyenlere Powerbank dağıtmış ve tiye almıştı. Şimdi de Samsung, Hollanda'nın Appel köyündeki yaşayan kişilere ücretsiz olarak 50 adet Galaxy S9 dağıttı.

Bu tür yapılan çalışmalar size nasıl geliyor bilmiyorum ama, bana açıkçası biraz samimiyetsiz geliyor. Sonuçta Apple kullanmasam bile, firmanın yaptığı ciddi başarılar var ve bu firmalar tarafından kıskanılıyor. Fiyat tarafı ayrı tabii ki.

Appel Ne Demek?

Tabii ki bu seçmiş oldukları Appel köyü sıradan bir köy değil. Ne sanıyordunuz? Apple Flemenkçe'de "Elma" anlamına geldiği gibi, çevirmeden de Appel'in Elma demek olduğunu anlamamız da zor olmuyor açıkçası. Samsung ise bu çalışmayı dikkat çekici bir reklam yapmak üzere hazırladı. Üstelik Apple'ı kızdırmayı hedef alan türden bir reklam diyebiliriz.

Samsung ekibi köye giderek yolda gördüğü ve evine uğradığı insanların kapılarını çalarak çanta içerisinde Galaxy S9 cihazını ücretsiz verdi ve kullanıcıların tepkilerini ölçtü. En sonunda ise köyün girişine Samsung tabelasını da asarak "bak senin Appel adını taşıdığın köyde bile benim hakimiyetim var." mesajını verir gibi sonlandırdı.

Ardından Samsung Hollanda hesabından bunu video haline getirerek YouTube'da paylaştı. Apple cephesinden ise gelen bu tepkilere karşı nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor. Genelde Apple lansman öncesi veya sonrasında rakiplerini gömen paylaşımları ile biliniyor. Onun dışında pek kale aldığı içerikler ve videolar olmadı.

Apple ve Samsung arasındaki bu tür çekişmeleri destekliyor musunuz?

İlgili Etiketler