PC HocasıİncelemeSteelSeries Sensei Ten İncelemesi!

SteelSeries Sensei Ten İncelemesi!

Pc Hocası YouTube  kanalında geçtiğimiz gün yayınlanan bir çok kullanıcımız tarafından merakla beklenen SteelSeries Sensei Ten oyuncu mouse ürünü incelemesi yapılmıştı. CSGO,DOTA VE LOL oyuncularının sık kullandığı mouse’unu bu yazımızda yazılı olarak detaylara değineceğiz.

SteelSeries Sensei Ten dünyaca ünlü bir çok e-spor oyuncusu tarafından kullanılmakta. Dikkat çeken bir çok özelliği bulunan Sensei Ten birçok yeniliğide beraberinde getirmiş durumda. Bu yeniliklerden dolayı neden e-spor oyuncularının tercih ettiği daha net anlaşılıyor.

TrueMove Pro Optik Sensör

SteelSeries ve PixArt tarafından özel olarak tasarlanmış en son optik sensör olan TrueMove Pro, gerçek ve birebir izleme imkanı sağlıyor. 18.000 CPI ve saniyede 450 inç (IPS) izleme hızı ile oyunlarda kullanıcılarını bir adım önde olmasına olanak sağlamakta. Sensei Ten’de ayrıca beş adet dahili bellek bulunuyor. Böylece oyuncular ayarlarını rahatça kaydedebiliyor. Ayrıca belirmek gerekir ki Sensei Ten, ilk TrueMove Pro optik oyun sensörüne sahip mouse modeli.

Tıklama Ömrü

Sensei Ten tam olarak 60 milyon tıklama ömrüne sahip. Standart tek yay yerine çift yay mekanizması ile dayanıklılığı ve performansı arttıran unsurlar arasında.

Tilt Tracking (Eğim Takibi)

Sensei Ten‘i yukarı kaldırarak veya eğik açılarla aşağıya yerleştirerek yeniden konumlandırırken bile, TrueMove Pro’nun hassas takibi tutarlı kalır ve en yoğun oyun sırasında izleme hatalarını ortadan kaldırmakta.

RGB Aydınlatma Ve Tuş Sayısı

Mouse’da  2 bölge RGB aydınlatma bulunmakta. Ayrıca oyuncuların rahatça kullanabilmesi için tasarlanmış evrensel şekilli 8 adet tuş bulunmakta. 8 tuşu da daha yüksek performans için SteelSeries Engine 3 yazılımı ile özel makrolar oluşturma imkanı sunuyor.

Tasarım ve Malzeme kalitesi

İkonik şekli ile hem solak hem de sağ elini kullananlar tarafından kullanılabiliyor. Mouse’u uzun kullanımlarda  konforlu ve  kolayca kullanmanıza imkan sağlayan pençe, parmak ve avuç içi tutamaçlarını destekliyor.

0.5MS ve 165Hz ASUS TUF Gaming VG27BQ ve VG27WQ oyuncu monitörleri incelemesi

Ayrıca yüksek dereceli dayanıklı mat yüzey, dokunuşta ipeksi yumuşaklık hissettiriyor. Malzeme kalitesi olarak en yoğun aşınma ve yıpranmaya dayanabilen yüksek dereceli polimerden üretilen Sensei Ten aynı zamanda yapısal olarak sağlam olan el yorgunluğunu azaltmak için hafif bir form faktörü sağlamakta.

Fiyat?

Sensei Ten şuan Türkiye’de pek çok teknoloji marketlerde ve e-ticaret sitelerinde satışa sunulmuş durumda.  Fiyatı ise 400 TL bandında satılıyor.

PC Hocası Değerlendirmesi 400TL

Product Name: Sensei Ten

Product Description: SteelSeries Sensei Ten ofisimizde 2 haftadır test aşamasındaydı. Ürünü CS GO, LoL, Battlefield ve Call of Duty Modern Warfare gibi pek çok oyunda deneyimleme şansı elde ettik. Ürün oldukça kompakt ve düz bir tasarıma sahip. 18.000 DPI ise Full HD ekranlar için zaten çok fazla. Sensörüne ise diyecek bir söz yok. Hemen hemen her alanda çalışabiliyor. Ayrıca Engine 3 yazılımını da bilgisayarınıza indirerek RGB aydınlatmaların şekillendirilmesi, sensör hareketleri, DPI ayarlama ve hassasiyet ayarlama gibi pek çok özelliği bulunuyor. Ancak 400(+) TL bandında yer alan bir mouse için örgülü bir kablo gözümüz aradı.

 • 9.3/10
  Malzeme Kalitesi - 9.3/10
 • 9.8/10
  Oyun Performansı - 9.8/10
 • 9.4/10
  Genel Kullanım - 9.4/10
 • 6/10
  Örgülü Kablo - 6/10
8.6/10

Editör Yorumu

Genel itibari ile alınabilir oyuncu mouse olan Sensei Ten oyuncular ve ev kullanıcıları için ideal bir mouse olarak tavsiye ediyoruz.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement