PC HocasıİncelemeSteelSeries TusQ İncelemesi

SteelSeries TusQ İncelemesi

 

PC Hocası’ndan herkese merhabalar. Farklı farklı ürünleri incelemeye aldığımız hocamızın masasında bugün, SteelSeries TusQ mobil oyuncu kulaklığının incelemesini gerçekleştiriyoruz.

Tasarım

İlk defa bu kulaklıkta harici olarak ek bir mikrofonun takılabildiğini gördüğümüzü öncelikle belirterek başlayalım.

Steelseries TusQ kulaklığının kutusunun içerisinden bir adet kullanma kılavuzu, kulaklığın kendisi ve dört adet kulaklık silikonu çıkıyor. Bu silikonlardan iki tanesi büyük iki tanesi küçük olarak yer alıyor. Kulağınızın durumuna göre bu silikonlardan birini tercih edebilirsiniz. Aslında altı adet silikon çıkıyor, bunlardan iki tanesi de kulaklığa takılı olarak orta boyutta geliyor.

Kulaklığı elimize aldığımız zaman ilk olarak kulaklığın o uç kısımlarındaki kabloların kıvrılmaması dikkatimizi çekti. Bu durum, bizleri kablo karmaşasından bir nebze olsun kurtarıyor.

Kauçuk malzemeden yapılmış olan bu kablo toplamda 1.2 metre uzunluğa sahip ancak, kablo bize pek fazla güven vermedi. Biraz ince duruyor gibi, biraz daha kalın olmasını beklerdik.

Uç kısımda 3.5mm’lik bir jak girişi bulunuyor. Telefonun yanı sıra PC, Mac, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch gibi platformlarda da kullanılabiliyor. Ayrıca driver’a gerek olmadan rahatlıkla kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Kulaklığın üzerinde 2 adet mikrofon yer alıyor. Kulak içi kulaklıklarda kablonun üzerinde bulunan mikrofonun yanı sıra, bir de asıl farklılık olan kısım normal 3.5 mm jak girişine sahip bir adet mikrofon daha bulunuyor. Bu mikrofonu kulaklığın yanındaki ‘Left’ yazan girişten takarak kullanabiliyorsunuz.

Mikrofonu kullanırken ağzınıza çok yakın olmamalı, zira yakın tuttuğunuzda sesinizi karşıya biraz patlatarak gönderiyor. Mikrofonun performans testini yazımızın en üstünde bulunan videodan izleyip değerlendirebilirsiniz.

Kulaklığın 3.5 mm’lik jak girişini bilgisayara taktığınızda mikrofon ve hoparlör girişi farklı olduğundan mikrofon çalışmıyor. Bu durumda, harici bir çoğaltıcı tercih edebilirsiniz.

Teknik Detaylar

  • Kulaklık Stili: Kulak İçi
  • Kulaklık Frekans: 20-20.000 Hz
  • Kulaklık Hassasiyeti: 102 dBSPL
  • Mikrofon Frekans: 100-10.000 Hz
  • Mikrofon Hassasiyeti: -44dBV/Pa
  • Konektör Türü: Tekli 3,5 mm
  • Kablo Uzunluğu: 1.2 m
  • Kablo Malzemesi: Kauçuk

Hocanın Yorumu

Bu kulaklığı incelememizdeki en büyük sebeplerden birisi, kulaklığın harici olarak bir mikrofon girişine sahip olmasıydı. Mikrofonun kalitesi ağzınıza çok yaklaştırmadığınız sürece oldukça iyi durumda. Ağzınıza yaklaştırdığınızda ise seste patlamalar meydana gelebiliyor.

İncelememizin burada sonuna geliyoruz, kulaklığın inceleme videosuna yazımızın en başından ulaşabilir, görüş ve yorumlarınızı bizlere aktarabilirsiniz. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere hoşça kalın!

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/steelseries-tusq-incelemesi-109436/ linkinden 30.11.2021 22:11:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner