Nubia Z50 Ultra

Tamamen Çerçevesiz Ekran Tasarımlı Nubia Z50 Ultra Tanıtıldı

  Google News

Akıllı telefonlar artık birbirlerine çok benzemeye başladı. Çentikli ekran tasarımı, kavisli yapı derken akıllı telefonların tasarımına genel olarak alıştık. Fakat bazen bazı markalar standartları da değiştirmiyor değil. Bu markalardan birisi de Nubia oldu. ZTE’nin alt markası olarak tanıdığımız Nubia, yeni akıllı telefon modeli Nubia Z50 Ultra için tanıtım yaptı ve bu kez tasarım sınırlarını kırmayı başardı.

Sadece tasarım açısından değil, teknik açıdan da iddialı bir akıllı telefonun sunulduğunu söylemek lazım. Farklı tasarım yeni bir amiral gemisi serisi ile birleştirilmiş. Hadi telefonun neler sunduğuna bakalım.

Nubia Z50 Ultra Tasarımı ve Teknik Özellikleri

Söz konusu akıllı telefonda ekran kısmı direkt olarak dikkati çeken kısım. Burada telefonun tamamen çerçevesiz bir ekran kullandığını görüyoruz. Kamera alanı için de ek bir çentik ya da damla çentik bölümü kullanılmamış.

Bu kısımda ekran altında kamera kullanılmış. OmniVision OV16E1Q ekran altı kamerası bulunuyor. 16 MP değerinde kamerada ışık geçirgenliğini arttırması adına da özelleştirilmiş durumda. Kameranın kullanımı sırasında şeffaflığı düşürmek gerektiği durumlarda ek bir AI süper algılama motorunun devreye girdiğini de belirtelim. Bu sayede selfie kamerasının kullanımının da kolaylaştığını belirtelim.

Nubia Z50 Ultra

Ön kısımdaki bu tasarımı destekleyecek güzel bir arka kapak tasarımı da var. Arka kapakta özellikle kameraların yeri dikkat çekiyor. Çok geniş lenslere sahip olan özel bir kamera alanı tasarımı yapılmış.

Bu kısımda OIS destekli 35 mm 64 MP Sony IMX787 ana kamera başı çekiyor. Sony’nin kalitesinin öne çıktığı ana kameraya eşlik eden bir diğer kamerada ise yine OIS desteği görüyoruz. Bu ikinci kamera 85mm 64 MP periskop zoom kamerası.

Nubia Z50 Ultra

Telefonun üçüncü kamera kısmında tercihi ise 50 MP ultra geniş açılı kamera olmuş. Kameralara ek çok kanallı spektral sensörler ve özel bir LED flaş artısı gibi artılar da var.

Telefonun teknik özelliklerini değerlendirdiğimiz zaman burada ise Snapdragon 8 Gen 2 işlemci karşımıza çıkıyor. Amiral gemisi işlemcisi ile kendisini gösteren Nubia Z50 Ultra, RAM kısmında da 8, 12 GB ve 16 GB seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Nubia Z50 Ultra

1 TB seviyesine kadar depolama alanı, 6,8 inçlik OLED ekran, 2480 X 1116 piksel çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı, 1500 nit parlaklık, %100 DCI-P3 renk aralığı, Android 13 işletim sistemi de telefonun diğer özellikleri olarak gösterilebilir.

Tüm bu özelliklerle beraber Nubia Z50 Ultra için başlangıç fiyatı da 577 dolar seviyesine denk geliyor. En yüksek paket seçeneğinde 866 dolarlık bir fiyatı görüyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video