PC HocasıOtomobilTamamen Elektrikli Ferrari, 2025 Yılında Tanıtılacak!

Tamamen Elektrikli Ferrari, 2025 Yılında Tanıtılacak!

 

SF90 Stradale ve SF90 Spider modelleri hali hazırda iki gazlı elektrikli hibrit bir Ferrari, ve elektrikli güç aktarma organlarına yabancı değil. Ancak İtalyan otomobil üreticisi çok uzak olmayan bir gelecekte ilk tam elektrikli Ferrari aracını tanıtmayı planladığı için bu sadece bir başlangıç.

Şirketin bu haftaki yıllık genel toplantısında, Ferrari Yönetim Kurulu Başkanı ve vekili CEO John Elkann, 2025 yılında ilk tamamen elektrikli Ferrari’yi tanıtmaktan heyecan duyduklarını söyledi. “Maranello’daki mühendislerin ve tasarımcıların hayal edebileceği her şeyin bu olacağından emin olabilirsiniz. Tarihimizde böyle bir dönüm noktası için, ” diye sözlerine ekleme yaptı Elkann.

Ayrı bir raporda Ferrari, sürücüsüz otomobiller geliştirme niyetinde olmasa da, yasal gelişmeler ve müşteri tercihlerine yanıt olarak otonom sürüş teknolojisinin belirli özelliklerini benimseyeceklerini söyledi. Örneğin 2018 yılında, öngörülü frenleme ve otomatik hız sabitleyici dahil olmak üzere gelişmiş sürüş asistanı sistemlerinin temelini attılar. Daha fazla inovasyonun gelecekteki modellere ekleneceği söylendi.

John Elkann, Aralık 2020 tarihinde Louis Camilleri’nin ayrılmasının ardından geçici olarak CEO görevini devraldı. Ortada şu an iki farklı senaryo var; ya Elkann uzun vadeli olarak görevinde kalacak ya da bir sonraki kalıcı CEO da tamamen elektrikli bir Ferrari vizyonunu paylaşacak. Aksi takdirde, tamamen elektrikli Ferrari kavramı arka plana atılabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tamamen-elektrikli-ferrari-2025-yilinda-tanitilacak-112076/ linkinden 02.08.2021 13:08:09 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement