Teşhir Ürünü Nedir? Alınır mı?

Bugün yine en çok sorulan veya merak edilen sorulardan bir tanesi olan bir konuyu açıklıyoruz. Özellikle bir çok teknolojik ürün satın alırken gerek mağazada gerekse internet satışı yapan sitelerde 'Teşhir ürünü' konusunda bilmeyen kullanıcılarımızı bilgilendirme maksatlı bu yazıyı yazmaktayız.

Şuanda hemen hemen her sektörde Teşhir Ürünü kavramı kullanıldığı gibi, bazen beklenenden çok daha iyi çıkan ürünler olmasından dolayı insanların beklentisi bu yönde de hızla yayılmaya devam ediyor.

Teşhir Ürünü Nedir?

Öncelikle kısa bir bilgi mahiyetinde Teşhir sözlükte gösterme/sergileme anlamına geldiği belirtilmekte. Konumuz dan devam edecek olursak teşhir ürünleri genelde mağazalarda örneğin telefon stantları veya bilgisayar stantların da sergilenen test edebilmemiz için açık halde duran ürünlere diyoruz. Örnek olarak bilgisayar ve telefonu verdim ama her sektörde teşhir ürün olabilmektedir. 

Teşhir Ürünü Alınır mı?

Teşhir ürünler alınır mı? sorusunun sorulmasının sebebi örneğin kapalı kutu 2000 TL değerinde bir ürünün teşhir ürünü olması halinde örneğin 1500-1800 gibi fiyatlarda satılması gibi durumlar olduğundan kullanıcılara cazip gelmesinden dolayıdır.

Bu ürünleri almadan önce kesinlikle ürünü iyi incelenmesi etrafında veya donanımında bir sorun olup olmadığına iyi bakmak gerekiyor. Ayrıca çoğu teknolojik ürün satan mağazalar satın aldığınız tarihten itibaren adınıza fatura düzenleyip ürünü garanti kapsamına almaktadır. 

Bu konu da "alınabilir" diyebiliriz. Ancak üstte belirtiğim gibi üründe kozmetik anlamda özellikle yıpranma veya deforme gibi durumlar olabilir bu nedenle cihazları alırken bunu göz önünde bulundurarak almak gerekiyor. Tabi-ki bu durum hiç olmama durumu da olabilir çünkü bazı teşhir ürünleri kutusunun açılması haricinde 0 cihazdan farksız olabiliyor.

İlgili Etiketler