PC HocasıOtomobilTesla Cybertruck Elektrikli 800 KM Menzile Sahip Pick-Up Kamyonunu Tanıttı

Tesla Cybertruck Elektrikli 800 KM Menzile Sahip Pick-Up Kamyonunu Tanıttı

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin California’daki Los Angeles etkinliğinde Cybertruck olarak da bilinen ilk elektrikli pikap kamyonunu tanıttı. Araç, sırasıyla 250 mil, 300 mil ve 500 mil menzile sahip üç versiyonda üretilecek.. Musk, 39.900 dolardan başlayacağını söyledi. İstif aracı 2021 yılının sonlarına kadar montaj hattından çıkmayacak , ancak tesla.com/cybertruck adresinden ön siparişler verilebilir  durumda.

Tesla’nın tasarım şefi Franz von Holzhausen ise birkaç kez balyozla kamyonun kapısına çarptı, pratik olarak kurşun geçirmez olduğunu iddia etti ve kamyona bir Ford F150 ile bir çekişme kazandığını ve bir sürükle ile yarış sürdüğünü gösterdi.

Tanıtım esnasında ilginç bir olayda yaşandı. Musk  Holzhausen’den Cybertruck’a sağlam bir metal, beyzbol topu atmasını ve zırhlı camın ne kadar güçlü olduğunu göstermesini istedi. Holzhausen, sürücü tarafındaki pencereye büyük bir top atınca, cam tam olarak kırılmasa da parçalandı.

Cybertruck Teknik Özellikleri

  • 250 mil menzile, 7.500 kiloluk çekme kapasitesine ve 6.5 saniyenin altında 0-60 mil hıza sahip tek motorlu arkadan çekiş 39.900 $ fiyat etiketi ile satılacak.
  • 300 mil menzile, 10.000 kiloluk çekme kapasitesine ve 4.5 saniyenin altında 0-60 mil / saat hıza sahip 49.900 dolara sahip çift motorlu dört tekerlekten çekiş.
  • 500 mil menzil, 14,000 kiloluk çekme kapasitesi ve 2,9 saniyenin altında 0-60 mil / saat hızda 69,900 dolara sahip üçlü motorlu dört tekerlekten çekiş.
Ring, Arabalar için Güvenlik Kamerası Tanıttı!

Tesla, kamyonun toplam altı yetişkin oturabileceğini belirtti. Gövde ultra sert 30X soğuk haddelenmiş paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Musk, Holzhausen ‘in yukarıda belirtilen kızak çekici ile parçalayarak vücudun gücünü gösterdiğini söyledi. Yük taşıma kapasitesi 100 metreküp depolama kapasitesine ve 3.500 pound kapasiteye sahiptir. Forkliftin kasa uzunluğu 6.5 metredir ve her iki yönde de 4 inç süspansiyona sahip olacak.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement