reklam
Ana SayfaHaberlerTesla, Evler İçin Düşük Fiyatlı Bir ‘Rent Solar’ Programını Test Ediyor

Tesla, Evler İçin Düşük Fiyatlı Bir ‘Rent Solar’ Programını Test Ediyor

Tesla, konut güneş enerjisini gerçeğe dönüştürmek için şimdiye kadar mücadele etti ve şirket yöneticileri yeni bir “Kiralık Güneş” programının değişeceğini umuyor. 

Oldukça basit bir anlaşmaya tabii tutulacaksınız; ayda 50 dolara kadar bir ücret karşılığında tüm gerekli panelleri, diğer donanımları ve ayrıca kurulum, destek ve devam eden bakımı elde edebileceksiniz. Tesisat için ön maliyet yada uzun vadeli sözleşme taahhüdü yok.

Taahhüdünüzü sonlandırmaya karar verirseniz ve güneş panelleri ve donanımının kaldırılmasını istiyorsanız, Tesla’ya 1,500 dolar ödüyorsunuz. Ayrıca, ihtiyaçlarınız için çok büyük bir seçenekle başlarsanız ve küçülmeye karar verirseniz, aynı miktarı ödeyeceksiniz.

Tesla şirketinin SSS (Sıkça Sorulan Sorular) bölümde, şirketin masrafları karşılamak için ücret talep ettiğini ve “kar elde etmediğini” belirtti. SSS, aylık servisinizi sonlandırırsanız ve panelleri, ilgili donanımları elinizde ttmaya karar verirseniz ne olacağını belirtmiyor.

Rent Solar hala test aşamasında ve bu nedenle yalnızca altı pazardaki ev sahipleri için geçerli – Arizona, Kaliforniya, Connecticut, Massachusetts, New Jersey ve New Mexico. Küçük bir sistem için fiyatlandırma aylık 50 dolardan başlıyor, bu fiyat 3,8 kW. Diğer iki seçenek orta, 7,6 kW ve büyük, 11,4 kW; Bu fiyatlandırma seçeneklerinin aylık maliyeti henüz belirtilmedi.

solarcity ile ilgili görsel sonucu

Bu hareket, Tesla’nın 2.6 milyar dolarlık SolarCity’i satın almasından iki yıldan biraz daha uzun bir süre sonra gerçekleşti. Önceleri, konut ve ticari güneş enerjisi tesisatçısı, Tesla’nın yeni programına benzer bir kiralama yaklaşımıyla işini büyüttü; SolarCity’nin 2016’da 3 milyar dolardan fazla borcuna katkıda bulunan, popüler bir seçenekti, ancak uygun maliyetli bir seçenek değildi.

Elon Musk Şarkı Sektörüne Girdi: İlk Şarkısını SoundCloud'da Yayınladı

Aynı yıl Tesla’yı satın aldığından bu yana, SolarCity’nin yeni ebeveyni, konutsal güneş alanında egemen olmak için mücadele etti. Teknoloji hala çok maliyetli ve Tesla’nın, kiremit olarak iki katına çıkmış paneller de dahil olmak üzere, piyasayı bozma planları var.

Temmuz sonunda yayınlanan Tesla’nın güneş enerjisine bakıldığında, Motley Fool şirketin sorunlarını uzun süre tartıştı. Yazı, Tesla’nın geleceği için, ev için güneş enerjisi teknolojisi sağlayıcısı olarak korkunç bir prognozla sona erdi.

Musk ve Tesla resmen henüz güneş enerjisinden vazgeçmiyor olabilirler, ama bu noktada da olabilirler. Solar, şirketin küçük bir kısmına daraldı ve muhtemelen bu noktada katma değer yaratan bir işden daha fazla baş ağrısı çekiyor. Üç yarışmacının şu anda daha büyük bir pazar payına sahip olduğu gerçeği göz önüne alındığında, devam etme zamanı gelebilir.

Rent Solar programı işleri tersine çevirebilir mi? Belli değil. Tam bir güneş sistemi kurmak için ayda 50 dolar ödeme fikri çok cazip fakat SSS’de çok fazla açık mevcut.