PC HocasıOtomobilTesla Model X İçin Yılbaşı Showu Hazırladı

Tesla Model X İçin Yılbaşı Showu Hazırladı

 

Hız ve Güvenlik konusunda üst düzey teknolojiye sahip olan Tesla Model X, yeni bir yılbaşı showu hazırladı. Bu showda Tesla Model X stop lambaları ve farları ile oluşturulan müzik ile ritim uyumu büyük alkış topladı.

Elon Musk tarafından Tesla markası ile ürettirdiği otomobillere bir yenisini daha ekledi. Tesla Model X isimli bu SUV aracı konsept otomobilleri andıran tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bilim – Kurgu filmlerindeki araçlar gibi görünen Model X, kanat gibi açılan kapıları ile de çok farklı bir konsept oluşturmuş. Tesla Model X için hazırlanan yılbaşı videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

0/100 KM’YE 3.2 SANİYE YETERLİ

Bu kapı tasarımı sadece görsel amaçlı yapılmadığı gibi, 7 kişilik Model X’in üçüncü sıradaki koltuklarına geçiş çok rahat bir şekilde sağlanabiliyor. Aracın heybetli görünümüne rağmen Model X, çok yüksek performansa sahip bir otomobil. 0 km’dan 100 km’ye 3.2 saniye gibi kısa bir sürede çıkabilirken, daha önce üretilen 90D modelinden daha yüksek performansa sahip.

Güçlü motoru ayrıca 400 km menzil sağlıyor. Bu da uzun yolculuklar yapabilmenize imkan sağlıyor. Ülkemizde henüz bulunmayan Tesla Model X, şuan için Avrupa’da Supercharger istasyonundan şarjını temin edebiliyor.

tesla-model-x
TEKNOLOJİ = TESLA

Model S’tek yer alan benzer 17 inçlik dev dokunmatik ekranı üzerinden otomobilin tüm kontrolleri sağlanabiliyor. Diğer otomobillerde görmeye alışkın olmadığımız geniş HEPA filtresi ile de hastane ortamına yakın temiz hava otomobilin içerisinde dolaşabiliyor.

Böylesine müthiş ve bir o kadar da ağır aracın 0’dan 100’km hıza ulaşması için 3.2 saniyenin yetmesi de Tesla Model X‘i tercih edilebilir otomobiller listesine yazdırıyor. Tesla Model X için hazırlanmış olan yılbaşı showunu yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Tesla Model X‘in satış fiyatı 150 bin dolardan başlayarak 240 bin dolar donanım seçeneklerine göre değişiklik gösterecek.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video