Volkswagen “Das Auto” Sloganını Neden Bırakıyor ?

Markalarını satacağı ve emisyon krizi için kredi çekeceği belirtilen Volkswagen ekibi, zedelenen marka imajını değiştirmek için "Das Auto" sloganını değiştirme kararı aldı. Martin Winterkorn tarafından koyulan slogan artık Volkswagen'i temsil etmeyecek.

volkswagen-das-auto

VOLKSWAGEN NEDEN BÖYLE BİR KARAR ALDI ?

Emisyon skandalından sonda Volkswagen zedelenen imajını tekrardan düzeltebilmek için değişimler uygulamaya başladı. Bu değişimlerin başında "Das Auto" sloganı gelirken, 2007 yılından günümüze kadar firmayı temsil ediyordu.

İlk olarak bu sloganı Martin Winterkorn tarafından koyulmuş ve günümüze kadar da hiç değişikliğe uğramamıştı. Sloganın Türkçe karşılığı olarak "İşte Otomobil" karşılığı bulunan bu iddialı kelimenin tekrardan yapım sürecine girmiş olması VW ekibinin ne kadar zor bir çıkmazda olduğunun da habercisi aslında.

Volkswagen yöneticilerin tarafından gerçekleştirilen toplantılardan alınan sonuca göre bu slogan artık VW ekibi için çok fazla iddialı ve daha mütevazi bir temsil sloganının bulunması için çalışmaların başlatıldığı da belirtiliyor. Yaklaşık olarak 12 yıldır aynı sloganı ile görmeye alıştığımız Volkswagen, yeni yıla yeni sloganı ile çıkacak gibi. Bakarsınız TV reklamında yeni slogan ile yakın zamanda tanışırız.

YA VÜCUTLARINA KAZITANLAR ?

Volkswagen aşığı binlerce genç araçlarına modifiye yaptıkları kadar, vücutlarına da bu aşkı kazıtmışlardı. Ancak "Das Auto" sloganı ile dövme yaptıranların sayısı da bir hayli fazla olduğu için yeni sloganda dövme yaptıran arkadaşlarımız sıkıntı duyacaklar gibi :)

das-auto-dövme

 

İlgili Etiketler