The Elder Scrolls 6 Geliyor!

Müjdemiz var, sevgili okurlar. Bethesda şirketi, tam 7 yıllık sessizliğinin ardından E3 2018 fuarında yaptığı The Elder Scrolls 6 duyurusu ile tüm RPG severleri titretti. Kısacık ve hiçbir detay barındırmayan bir video ile bu duyuruyu süsleyen şirket; görünen o ki böylesi bir videonun bile oyuncuları ne denli heyecanlandıracağının farkında. Haydi Elf'ler, yürüyün Nord'lar. Yeni "Fuş Ro Dah"lar sizleri bekler!

Gözlerimiz Yollarda Kaldı Efendim

The Elder Scrools 5: Skyrim'i duymayan oyuncu kalmamıştır herhalde. 2011 yılında piyasaya çıkmış bu nadide eser; portlanabileceği her türlü platforma portlanıp, milyonlarca satış rakamına ulaşmıştı.

Bu başarısını da tabii ki inanılmaz derecede açık dünyası ve bizleri gerçekten Skyrim'de hissettiren atmosferi ile başarmıştı. Her birimiz "Ben ejderdoğanım, ayık olacaksınız" edasıyla volta attık, dört bir köşede. 

Bu yapıtın üzerinden tam 7 yıl geçmesine, üzerine yeni konsollar çıkmasına ve hatta bu yeni çıkan konsolların bile eskimesine rağmen; milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam eden nadir yapımlardandır, Skyrim. 

Bu uzun zamanın ardından oyuncular yeni bir The Elder Scrolls yapımı için sabırsızlanıyorken, E3 2018 fuarında Bethesda şirketi tarafından müjdeli haber verildi. Evet; seriye yeni bir oyun ekleniyor, sevgili hocalar. 

Kısacık Bir Video, Oyuncuların Heyecanlanmasına Yetti

Duyuruyla birlikte bir de kısa tanıtım videosu yayınlandı. Kısa olmasının yanında herhangi bir detay da barındırmayan video, oyuncuların heyecanlanmasına fazlasıyla yetti. 

Bethesda Softworks kanalı tarafından YouTube üzerinde yayınlanan tanıtım videosu, hiçbir detay barındırmamasına rağmen binlerce beğeni aldı. Anlaşılan o ki; RPG oyunu sevenler, yeni bir The Elder Scrolls oyununa resmen açmış.

Şahsi tahminlerime göre şirket; bizleri yanıltmayacak ve kaliteli bir The Elder Scrolls 6 ile karşımıza çıkacaktır. Şöyle bir düşündüğümüzde, 7 yıllık aradan sonra iyi bir oyunun geleceğini tahmin etmek zor değil. 

Özellikle The Witcher 3: Wild Hunt'un büyük başarısını da görmezden gelmemesi gereken şirket, yeni nesle geçişin kazandıracağı nimetleri fazlasıyla kullanacaktır. 

Peki The Elder Scrolls 6 Ne Zaman Çıkacak?

Bu konuda henüz net bir bilgi yok. Yeni video ile bizlere oyunun geleceğini haber veren Bethesda, önümüzdeki birkaç ay içerisinde bazı bilgilendirmelerde bulunacaktır. 

Bu süre zarfında herhangi bir gelişme olduğunda, sizleri bilgilendireceğiz. Umarız ki yeni yapım, beklediğimize değer ve o eser niteliği taşıyan atmosferlerde eğlenceli dakikalar geçiririz. 

Ve işte o detaysız fakat heyecanlandırıcı video:

İlgili Etiketler