Ticari Araçlar

Ticari Araçlar için ÖTV Muafiyeti Yolda!

  Google News

Geçtiğimiz haftalarda öğrenciler için güzel bir vergi müjdesi verilmişti. Bir defaya mahsus olacak şekilde öğrencilerin bilgisayar ve telefon alışverişlerinde, vergiden tamamen muaf tutulacağı açıklanmıştı. Şimdi de benzer bir haber esnaflar için geldi. Bu kez ticari araçlar için ÖTV muafiyetinin geleceği açıklandı.

Ticari Araçlar için ÖTV Muafiyeti Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından SIRO Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü Temel Atma Töreni sırasında yapılan açıklamada, esnaflar için yeni ticari araç alımında ÖTV muafiyeti olacağı belirtildi.

Açıklamaya göre; minibüs, dolmuş, taksi, çekici gibi ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaflar, yeni aracı alırken ÖTV’den muaf tutulacak.

Açıklamaya bakacak olursak bu kararın alınması için yeni Meclis döneminin başlaması beklenecek. Yani kararın yürürlüğe girmesi de zaman alacak gibi duruyor.

Ticari Araçlar

Henüz kararın detayları konusunda da bir bilgi paylaşımı olmadığını belirtelim. ÖTV muafiyeti tek sefer için mi geçerli olacak yoksa esnaflar ticari araçlarını değiştirirken, bundan sonra ÖTV ödemeyecekler mi net değil. Bunun için yeni meclis dönemini ve daha detaylı açıklamaları bekleyeceğiz.

Karar uygulamaya alınacak olursa, hangi araçta ne kadar indirim uygulanır bunu da bekleyip göreceğiz….

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video