Togg T10x

Togg için Güncel Teslimat Sayıları Belli Oldu

  Google News

Togg, satışa çıkalı uzun bir zaman oldu. T10x model adıyla satışa çıkan ilk araçlar için teslimatlar da başladı. İlk etapta üretimin sınırlı olması, araca olan talebin yüksek olması gibi nedenlerden dolayı hemen herkesin otomobile ulaşması mümkün olmadı. Togg yetkilileri de belli aralıklarla teslim edilen araçlara ilişkin veriler paylaşıyor. En son Ağustos ayında kaç adet Togg T10x teslimatı yapıldığı açıklandı.

Açıklanan verilere bakacak olursak, yavaş yavaş hedeflenen teslimat sayılarına ulaşılmaya başlandı. Özellikle bu ay teslim edilen araçların sayısında ciddi bir artış olduğu gözüküyor.

Togg T10x Teslimatları Ne Seviyede?

Açıklanan veriler 1 ile 16 Ağustos 2023 tarihlerinin arasını kapsıyor. Bu 15 günlük süreç içerisinde teslim edilen araç sayısı 909 adet olarak belirlenmiş. Sadece 15 günde 909 araç teslim edilmesi işlerin bir hayli hızlandığının bir göstergesi.

Zira Temmuz ayında tüm ay boyunca teslim edilen araç sayısının 627 adet ile sınırlı kaldığını biliyoruz.

Daha da artış gösteren teslim adediyle beraber şu ana kadar teslimatların toplamda 2344 adede kadar çıktığını da belirtelim. Muhtemelen bu rakamlar artarak devam edecek.

Fakat şu var ki daha önce 2023 yılı içerisinde 20 bin araç üretileceğinin hedeflendiği açıklanmıştı. Yılın yarısını geçtiğimiz düşünülecek olursa, bu hedeflerin tutup tutmayacağı konusunda yorum yapmak zor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video