Togg’a Özel Kredi Kampanyası Nasıl Bir Avantaj Sağlayacak?

  Google News

Yerli otomobil Togg, satışa çıktı. Şimdi sıkıntımız ise bu arabanın nasıl elde edileceği. Zaten stoklar sınırlı buna söyleyecek çok fazla bir şey yok ama asıl önemli olan nokta aracın fiyatı ve ne kadar ulaşabilir olduğu. Açıklanan fiyat listelerine baktığımız zaman Togg, 1 milyon bandında seyreden bir araç olarak değerlendirilebilir. En azından şimdilik. Aracın bu fiyatlarla ne kadar ulaşabilir olduğu tartışmaları bir yana, seri için ödeme kolaylığı adımları da atılmaya başlandı. En son Togg’a özel kredi kampanyası duyuruldu.

Tabii ki bu kredi kampanyası aracın fiyatında bir indirim ya da avantaj sağlamıyor. Biraz daha ödeme kolaylığı sunulması amaçlanıyor. Peki tam olarak ne kadar kolaylıktan söz ediyoruz?

 Togg’a Özel Kredi Kampanyası için Detayları Öğrenelim

Önce bir detaylardan söz edelim. Söz konusu kredi kampanyası, kamu bankaları üzerinden yürütülecek. Yani Ziraat gibi kamu bankalarına başvurmanız gerekecek. Kampanya kapsamında;

  • Araç tutarının %50’sine kadar %0.99 faizle 36 ay vadeli kredi çekilebilecek.

Bu demek oluyor ki 3 yıl boyunca düşük faizden ödeme kredi ödemesi yapmış olacaksınız. Ayrıca kredi limitinin de yükselmiş olduğunu görüyoruz.

Togg’a Özel Kredi Kampanyası

Standart Durumda Kredi Limitleri ve Vade Durumları

Yapılan kampanyayı daha iyi anlamak adına, mevcut durumda araçlar için nasıl kredi şartları olduğuna bir bakalım.

Sıfır araçlarda kredi kullanırken aşağıdaki tabloda yer alan limit ve vade sayıları geçerli olacak. Aşağı tabloyu ekliyoruz.

Aracın Fiyatı Vade Sayısı  Maksimum Kredi Oranı
1.200.001 ile 2.000.000 TL Maksimum 12 ay Aracın Değerinin %20’si kadar
800.001 ile 1.200.000 TL Maksimum 24 ay Aracın değerinin %30’u kadar
400.001 ile 800.000 TL Maksimum 36 ay Aracın değerinin %50’si kadar
0 ile 400.000 TL Maksimum 48 ay Aracın değerinin %70’i kadar

Tabloya baktığımız zaman normalde Togg, şu an satılan paket üzerinden değerlendirilecek olursa 1.200.000 TL üzerinde fiyat aralığına giriyor. Yani standart durumda aracın %20’si kadar, 12 ay vadeli kredi çekebiliyorsunuz. Aşağı yukarı 240-250 bin TL civarında bir kredi çekmiş oluyorsunuz.

Togg’a Özel Kredi Kampanyası

Kredi Kampanyası Durumu Değiştiriyor

Fakat kredi kampanyası bu durumu değiştiriyor. Aracın %50’sine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Bu da şu an satılan paket üzerinden değerlendirecek olursak, 607.500 TL yapıyor. Yani 1 milyon 215 bin TL’lik uzun menzilli paket için 607 bin TL civarlarında bir kredi kullanabileceksiniz.

Kredinin 36 vade ile ödeneceğini ve faiz oranının da %0.99 seviyelerinde olacağını da düşünecek olursak, aylık 20-21 bin TL civarlarında bir ödeme ile aracı satın almak mümkün olacak. Tabii ki şunu da unutmamanız lazım ki aracın yarısını peşin olarak ödemeniz gerekiyor.

Fiyat konusunda değil ama duruma bakacak olursak ödeme kolaylığı açısından bir avantaj sunuluyor. Togg kredi kampanyası için kritik soru ise taksitlerin ne olacağı. 20-21 bin TL gibi bir aylık ödemeden söz ediyoruz. İşte bunun ne kadar ödenebilir olduğu soru işareti.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

  • TL ile kredi kullanmak hele ki %0,99 ile mükemmel. %50’si için ise ayrıca güzel. Bana TOGG çıktı, peşin almak yerine kredili sistemi kullanmayı düşünüyorum.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video