PC HocasıOtomobilTürk Mühendisler BMW’den Transformers Robotu Yaptı

Türk Mühendisler BMW’den Transformers Robotu Yaptı

  arctis 7+   arctis 7+

Türk Mühendislerimiz bugüne kadar filmlerde ve çizgi filmlerde görmüş olduğumuz Transformers robotunu yaptı. Üstelik bu robotu gerçek bir arabadan inşa ettiler. BMW‘yi parçalara ayırarak daha sonradan birleşimi yapıldı ve ortaya müthiş görüntüler çıktı.

Türk Mühendislerimizin Başarısı

Ankara kökenli Ar-Ge firması olan Letrons, geliştirmiş olduğu sistem ile birlikte uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen BMW‘den Transformers robot inşa etmeyi başardı. Sistem dinamik ve hidrolik kontroller ile sağlandığı gibi, sesli konuşmaya da sahip.

Aracın videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz;

 

 

Böyle bir projeye gerçekten şapka çıkartılır. Türk Mühendislerimizi ve Letrons firmasını tebrik ediyoruz. Ayrıca videoyu izlerken BMW‘nin Transformers‘a dönüşmesinden sonra türkçe konuşmasını da dinlemeyi unutmayın.

Fotoğraflar

bmw-transformer-letron-2

bmw-transformer-letron-3

bmw-transformer-letron-4

bmw-transformer-letron-5

bmw-transformer-letron-6

bmw-transformer-letron-7

bmw-transformer-letron-8

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/turk-muhendisler-bmwden-transformers-robotu-yapti-22053-14668/ linkinden 20.01.2022 07:01:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner