PC HocasıHaberlerTurknet Nasıl Oldu da Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı ?

Turknet Nasıl Oldu da Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı ?

 

Son zamanlarda hızlı çıkışları ile gördüğümüz Turknet, şimdi de Adil Kullanım Kotası‘nı kaldırarak adeta manyak bir olaya imza atmış durumda. Türkiye’deki internet kullanıcılarının ayağına çelme takan AKN olayı Turknet ile son bulmuş durumda. Peki bu olayı nasıl yaptılar ?

Turknet YAPA Santralleri ile işi çözdü

Buraya Turknet‘in reklamını yapmaya gelmedik. Diğer Telekom firmalarının beceremediğini yaptığı için tebrik etmeye geldik hocalar onu baştan belirteyim. AKN olayını Turknet YAPA santralleri ile çözmüş durumda. Şuanda Türkiye’nin dört bir yanına AKN’siz internet veremiyorlar. Sadece aşağıda bulunan iller ilk etapta AKN’siz hizmet kapsamında bulunuyor.

  • Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak.

Yukarıdaki iller arasında zaten İstanbul’un olduğunu görmek üzerimizden büyük bir yük aldı. Düşünsenize ‘bende AKK yok’ diyerek çevrenize hava atabiliyorsunuz. Bu tıpkı Lamborghini’ye binip Pendik caddelerinde gezmek gibi bizim gözümüzde.

Her neyse olaya dönecek olursak BTK 2019 yılında AKN’nin tamamen kaldırılacağını müjdelemiş ve hepimize halay çektirmişti. Söz konusu uygulamaların ise en geç 2018 yılında yürürlüğe gireceği konusunda adımlar atılmış, daha da heyecanlanmıştık. Ancak Turknet‘ten böyle bir adım atınca herkes şok oldu. Kimisi ‘yalan söylüyorlar’ yorumu yapsa da müşterilerden gelen olumlu dönüşler bunun ispatı gibiydi.

Yapa Santrallerine bir açıklık getirelim

Firma YAPA santralleri kurarak Turknet‘in hizmet vermiş olduğu noktalara bakır kabloların uçlarını yerleşik operatörlere ait santral binalarında bulunan kendilerine ait cihazlarda sonlandırıyorlar. Teknik bilgi olduğu için bu olaylara uzak olan arkadaşların anlamamasını anlayış ile karşılıyoruz.

Öte yandan kapasitesini başka operatörler ile paylaşmayan Turknet ağı da bu sayede ihtiyaç doğrultusunda kapasiteyi istediği gibi arttırabiliyor. Ne kadar müşteri, o kadar AKN‘siz internet diyebiliriz. Şirket YAPA yöntemi ile hizmet verdiği müşterilere sınırsız internet keyfi sunuyor. Ancak yukarıdaki belirtilen illerin dışında henüz hizmet verilmiyor.

2018 öncesinde yapılan bu atak TurkNet‘e epey fayda sağlayacak gibi hocalar. Zira alt yapı desteklediği taktirde bende kendi evimdeki interneti değiştirmeyi düşünüyorum. 16 Mbps parası ödeyip 6-7 Mbps almaktansa, hiç değilse paramızın karşılığını daha iyi alabiliriz.

Eğer detayları okuyup Turknet AKN’siz internet hakkında bilgi almak isterseniz şuradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

  • 1 ayda internet bagladiklarini duymustum musteri hizmetlerinin de yetersiz oldugunu gordum.

    • Hocam bir ayda demişsiniz ancak hazır bir hatta 3 günde oda kargo sürecinden kaynaklanıyor internetim açıldı arkadaşlarımda bir bir geciyor

      • bende turknet kullanıcısıyım aktivasyon işi biraz uğraştırdı fakat turk telekom ekiplerinin suçuydu.ankastreye bağlantıya geldiklerinde başlarında durup test ederseniz 3-4 günde hazır olur.

  • Adamlar AKN’yi kaldırdılar bazı müşterileri için. Helal olsun. Adamın dibisin TurkNet. Umarım diğer firmalar görürde birşeyler yapar.

  • Türknete 1 hattımı taşıdım 3 gün sürdü yeni hat aldım 4 gün sürdü oda kargo ile evrak beklediler ben memnunum hizmetide iyi mh heryerden ulaşabilirsiniz tel önemli değil arıza kaydı açın yeter 10kere ararlar sizi…

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video