PC HocasıHaberlerTwitch , Abonelik Fiyatlandırmasını Artık Kişinin Konumuna Göre Ayarlıyor

Twitch , Abonelik Fiyatlandırmasını Artık Kişinin Konumuna Göre Ayarlıyor

 

Dikkatli bir çalışmadan sonra Twitch, Asyalı ve Avrupalı izleyicilerin ABD’li izleyicilerden %50 daha az abone olma eğiliminde oldukları sonucuna vardı. Latin Amerika örneğinde, ABD’dekinden yaklaşık %80 daha az olan abone tabanıyla durum daha da kötüleşiyor. Yerel Abonelik, izleyicilerin ikamet ettikleri ülkeye göre Tier 1 abonelik fiyatlandırmasını ayarlayarak bunu çözmeyi amaçlıyor.

Twitch aynı zamanda, yeni değişikliklerle birlikte gelir kaybetmekten korkan içerik üreticilerini de düşünüyor. Twitch, üç ay boyunca temel kanalın %100’ünü ve Prime alt gelirini karşılıyor. Bundan sonra, teşvik ödemelerini takip eden dokuz ay boyunca her üç ayda bir bu oran %25 azaltılıyor.

Twitch’in Yerel Abonelik fiyatlandırma planından yararlanacak olan ilk ülkeler Türkiye ve Meksika oldu, ancak plana yakın zamanda daha fazla ülkenin dahil edilmesi bekleniyor. Türkiye’de bir adet Tier 1 aboneliği yaklaşık 9,90 TL’den işlem görüyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitch-abonelik-fiyatlandirmasini-artik-kisinin-konumuna-gore-ayarliyor-113260/ linkinden 12.06.2021 14:06:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video