PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter Flock Geliyor: Twitter’ın “Yakın Arkadaşlar” Özelliği!

Twitter Flock Geliyor: Twitter’ın “Yakın Arkadaşlar” Özelliği!

   

Sosyal medya devlerinden Twitter, Instagram’ın “Yakın Arkadaşlar (Close Friends)” özelliğini kendi platformuna uyarlamak için çalışıyor. Şirket geçtiğimiz Temmuz ayında “Güvenilir Arkadaşlar” adında bir özelliği kapalı olarak test ediyordu ve o zamandan beri mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, Twitter’ın ne kadar yol katettiğini izliyor.

Yakın arkadaşlarınızla sanalda da yakın olun: Twitter Flock.

Paluzzi’nin en son keşfettiği bulgular bize özelliğin nasıl çalışabileceğine dair net fikirler edinmemizi sağlıyor. Twitter, toplamda 150 kişiyi ekleyebileceğinizi açıklayan bir Twitter Flock tanıtım paneli üzerinde çalışmalar sergiliyor. Flock tarafında paylaştığınız tweetleri yalnızca kendi listenize eklediğiniz Flock üyeleri görebilir ve yanıtlayabilir. Aslına bakılırsa ana mantık Instagram Close Friends (Yakın Arkadaşlar) sistemi ile birebir aynı.

Ayrıca birisinin Flock listesinde bulunuyorsanız, takip ettiğiniz kişi Flock tarafında bir tweet paylaştığında ilgili tweetin altında yeşil renkli bir aydınlatma etiketi görünecektir. Böylelikle Flock’a özel tweetleri ana tweet’lerden ayırt edebilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-flock-geliyor-twitterin-yakin-arkadaslar-ozelligi-122773/ linkinden 27.05.2022 14:05:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial