Twitter, Tasarımını Baştan Aşağı Yeniledi!

140 karakterli paylaşımlar yapmanızı sağlayan mikro-blog sosyal ağı Twitter, Android uygulamasında değiştirdiği tasarımını baz alarak iOS uygulamasını, Tweetdeck ve Twitter Lite uygulamasının yanı sıra web sitesinin tasarımını da yeniledi. Yeni tasarımı birçok kullanıcısı tarafından oldukça beğeniyle karşılandı. Şimdi dilerseniz yeni Twitter tasarımına yakından bir göz atalım.

 

Günümüzde Facebook ve Instagram'dan sonra gelen dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Twitter tasarımını baştan aşağı yeniledi. Android uygulamasında malzeme tasarımına geçen Twitter, bu tasarımını iOS uygulamasına, Tweetdeck web sitesine, düşük internet kullanımlı Twitter Lite mobil web uygulamasına ve twitter.com'a da malzeme tasarımını getirdi. 

Önceki tasarımına nazaran daha yumuşak ve daha basit bir tasarıma geçen Twitter, yeni tasarımıyla daha minimal bir hale geçerek ve tasarımında iyileştirmelere giderek daha kolay bir kullanım sağladı. Boşlukları arttırarak daha temiz bir tasarıma geçerek tweetlerin çok daha kolay okunabilmesi benim en beğendiğim özelliği. Yeni tasarımı da Twitter kullanıcılarının çoğu tarafından oldukça beğenildi.

İlgili Etiketler