PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter, Tweet Tepkilerinin Testlerine Türkiye’de Başladı!

Twitter, Tweet Tepkilerinin Testlerine Türkiye’de Başladı!

   

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devlerinden Twitter’ın tıpkı Facebook’ta olduğu gibi bir tweete tepki bırakabileceğiniz yeni bir Reactions özelliği üzerinde çalıştığını belirtmişti. Twitter, şimdi ise paylaşılan gönderiler için tweet reaksiyonları (Tweet Reactions) adı verilen yeni bir özelliği test ediyor ve şirket ilk defa bir özelliği pilot bölge olarak Türkiye’de test ediyor.

Yeni özellik beraberinde standart kalp ikonuna içerisine bir dizi emoji eklenecek ve böylelikle uzun bastığınız zaman emoji kutucuğu aktif olacak ve dilediğiniz tepkiyi verebileceksiniz. (bkz. Facebook)

Sosyal medya platformu Twitter, Beğen kalbinin çoğu konuda aşırıya kaçtığını ve çok fazla iş yaptığını ve insanların tam olarak nasıl hissettiklerini hafif bir şekilde ifade etmelerini engellediğini söylüyor. Twitter kullanıcıları kendilerini ifade etmek için bu sınırlamayı aşmanın bir yolunu bulmak zorundaydı. Şirket, ilk etapta sınırlı bir dizi tepki emojisi sunacak ve ilerleyen zamanlarda bu liste uzayacak.

Şirket bu emoji listesini hazırlarken, en çok kullanılan yanıtlarla ilgili bir araştırma yaptığını ve bu araştırma sonucuna göre hazırlandığını paylaştı. Özellik şu anda Türkiye’de test ediliyor. Twitter, zaman içinde bunları nasıl değiştirip değiştirmemeleri gerektiğini anlamak için ilk tepki setinin nasıl kullanıldığına bakmaya devam edecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-tweet-tepkilerinin-testlerine-turkiyede-basladi-117725/ linkinden 29.06.2022 00:06:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video