PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter, Ukrayna ve Rusya için Reklamları Durdurma Kararı Aldı!

Twitter, Ukrayna ve Rusya için Reklamları Durdurma Kararı Aldı!

   

Sosyal medya devlerinden Twitter, kamu güvenliği bilgilerinin görünürlüğünü sağlamak adına Ukrayna ve Rusya’daki reklamları geçici süreliğine askıya aldığını açıkladı. TwitterSafety hesabı yaptığı paylaşımda şu sözleri dile getirdi: Kritik kamu güvenliği bilgilerinin yükseltildiğinden ve reklamların bu bilgilerden olumsuz etkilenmediğinden emin olmak için Ukrayna ve Rusya’da reklamları geçici olarak duraklatıyoruz.

Yüksek profilli hesaplar izlenmeye alındı

Sosyal medya platformu ayrıca “platform manipülasyonunu tespit etmek adına tweetlerin proaktif olarak gözden geçirildiğini” ve bunlara karşı “yürütme eylemi” gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Twitter, “hedefli devralma ve manipülasyonu” önemlemek için gazetecilerin, hükümet yetkililerinin, aktivistlerin ve diğer yüksek profilli hesapları izlediğini de paylaştı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-ukrayna-ve-rusya-icin-reklamlari-durdurma-karari-aldi-124146/ linkinden 27.05.2022 14:05:34 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial