PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter’a, Tweet Düzenleme Düğmesi Geliyor!

Twitter’a, Tweet Düzenleme Düğmesi Geliyor!

 

Facebook ve Instagram kullanıcıları çok iyi bilir ki paylaştığınız bir Facebook gönderisini ya da Instagram gönderisini daha sonra kolaylıkça düzenleyebilirsiniz. Bir yazılım yanlışınız var ise gönderinin sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklarsınız “Düzenle” dersiniz ve gerekli düzenlemeleri yaparsınız.

Lakin bu durum Twitter için aynı değil, gündemin merkezi olan Twitter’da bir tweet düzenleme seçeneği mevcut değil ama yakın zamanda bu yenilik gelecek.

İçerisinde bulunduğumuz COVID-19 salgını içerisinde hem bireysel hemde toplumsal sağlığın sağlanabilmesi için maske takmak, dezenfekte kurallarını uygulamak ve sosyal mesafeye tutarak sosyal hayatımıza devam etmek önemli.

Twitter ise paylaştığı bu tweet ile “Eğer herkes maske takarsa bir düzenleme düğmesine sahip olabilirsin.” dedi ve böyle bir yeniliğin sağlanması için de tüm herkesin maske takmasını istedi.

İnsanların çoğu bunun bir palavra olduğunu ve şirketin böyle bir yeniliği yapmadan önce bir kaç komedi yaptığını düşündü ancak şirketin Kıdemli İletişim Müdürü Nick Pacilio, bunun bir şaka olmadığını paylaştığı bir tweet aracılığı ile doğruladı.

Şirketin bu konudaki düşünceleri yıllardır var, öncesinden beri bir paylaşım düzenleme düğmesinin gelmesi konuşuluyordu ve çoğu insan bunu savundu lakin tweet paylaşıldıktan 2 ila 5 dakika içerisinde bunun olmasını istediler, gerekli yazım yanlışlarının bir tweeti silip baştan yazılmasını önlenmesi istenildi.

Twitter ise bunu tüm dünyanın sağlık koşulu olan maske takma ile getirmek istiyor. Sevgili dostlar lütfen bu zorlu süreçte dışarıya çıkarken maskenizi takın ve ellerinizi dışarıda iken sık sık dezenfekte edin, tanıdığınız tanımadığınız tüm insanlar ile aranıza mesafe koyun.

Video

Almanak