PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter’da Yeni Dönem: Sesli Tweetler Geliyor

Twitter’da Yeni Dönem: Sesli Tweetler Geliyor

 

Sosyal medya devlerinden sevgili Twitter beyciğim, platformun iOS platformundai uygulamasında yeni bir özelliği kullanıma sonra test etmeye başladı. Rakiplerine göre sesli mesaj sistemini Direkt Mesajlar bölümüne getirmek yerine ana akışa getiren şirket özelliğe çok ince bir detay eklemeyi ihmal etmemiş.

Şirketin henüz testlerini devam ettirdiği “Sesli Tweetler” özelliği tıpkı normal tweetler gibi 140 saniyelik bir süreye sahip olacak. Seslerinizi isterseniz yazmış olduğunuz bir tweete ek olarak sunabilirsiniz.

Sesli Tweetler profil fotoğrafınızda yoğun olarak yer edinmiş renk skalasından bir renge sahip bir kart üzerinde yerleştirilmiş profil resminiz ile paylaşılacak, sesli tweet dinlenmeye başlandığı zaman profil resminizin etrafında animasyonlar olacak.

Takipçileriniz, paylaştığınız bir sesli tweeti dinlerken ana sayfadaki akışlarında gezinebilir, arama yapabilir, mesajlaşabilir. Durum böyle olduğunda alt menünün üstünde tıpkı Spotify’a benzer bir bar aktif olacaktır.

Twitter’ın konu ile ilgili açıklaması

Metin kullanılarak söylenemeyen veya yorumlanamayacak çok şey var, bu yüzden ses Tweet’lemenin hem dinleyiciler hem de hikaye anlatıcıları için daha insani bir deneyim yaratacağını umuyoruz. İster mahallenizdeki yabani kazlarla karşılaşmanız, son dakika haberlerini paylaşan bir gazeteci veya bir protestodan ilk elden bir hesap olsun, ister ses tweetleme, bakış açılarınızı sesinizle hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilmenizi sağlar.

Merakla beklediğim özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı ile ilgili bir bilgi henüz elimizde yok.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz