reklam
PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter’ın Yeni Hissedarı, Jack Dorsey’i CEO Koltuğundan Atmak İstiyor!

Twitter’ın Yeni Hissedarı, Jack Dorsey’i CEO Koltuğundan Atmak İstiyor!

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in mikroblog platformundaki mevcut pozisyonun risk altında olduğu belirtiliyor, çünkü Bloomberg tarafından yapılan bir habere öre şirketin yeni bir büyük hissedarı olan Elliott Managemnt onun yerine geçmek istiyor.

Milyarder Paul Singer liderliğindeki büyük bir aktivist yatırımcı (kendisinin amacı bir şirkette iş yönünü etkilemek için bir hisse elde etmek) olan 40 milyar dolarlık hedge fonu, Dorsey’in er ikisinde de CEO olarak hizmet etmesini istemiyor.

Yeni hissedar, yaptığı yaklaşık 4 milyar dolarlık bir maliyet ile satın aldığı firmadaki %4’lük hissesi ile, şirkette yeni yönetim kurulu üyelerini yerleştirmek istiyor; bu yıl üç farklı pozisyon açılacak ve Elliott dört yönetici ataması yaptı. Elliott’un başarılı olup olmadığını görmek için Mayıs ayında Twitter’ın yıllık hissedar toplantısına kadar beklememiz gerekecek.

Ünlülerin Twitter Hesapları Hacklendi – Hangi Ünlülerin Hesapları Çalındı?

43 yaşındaki Dorsey, Twitter’ın 2008 yılındaki ilk CEO’su oldu ve 2015 yılında şirketteki pozisyonuna geri dönüş yaptı. Son dört ve birkaç yıl boyunca kullanıcı tabanının büyümesinde büyük bir yardımı dokundu.

Bunun ile birlikte, şirketin hisses senedi, 2019 yılındaki zayıf bir üçüncü çeyrek sonrasında geçtiğimiz Ekim ayında %20’den fazla düşüşe uğradı, bu düşüş reklam hedefleme sistemlerindeki hatalardan sorumlu tutuldu.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement