reklam
Ana SayfaHaberlerUber Pet ile Evcil Hayvanlarınızı Araca Bindirebileceksiniz!

Uber Pet ile Evcil Hayvanlarınızı Araca Bindirebileceksiniz!

Çağırdığınız Uber aracına bir köpek yada kedi bindirebileceksiniz fakat cüzi bir miktar karşılığında; Sevgili Uber, gezintiye evcil hayvanları ile gelen müşterilerin yaptıkları iptalleri azaltmayı amaçlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Uber Pet ismi verilen bu yeni özellik, 16 Ekim’den itibaren başlayarak belirli şehirlerde satışa sunulacak.

Über aracınıza bir köpek yahut bir kedi getirmenin tahmin edilemeyecek kadar zor olduğu dönemler artık eskide kaldı. Uber, müşterilerin çağırdıkları arabalara evcil hayvanlarını getirmeden önce çağırdakları araçların şoförleri ile iletişim kurmalarını tavsiye etti ancak çoğu kişinin bu tavsiyeye uymamış olması muhtemel bir durum.

Sürücülerin alerjisi varsa yahut tüy dökülmelerini temizlemek ile uğraşmak istemiyorlarsa sonuç olarak çoğu zaman yolculuk iptalleri olacak. Uber bu yeni özellik vasıtası ile bu sürtünmeyi azaltmak istiyor.

Uber, Seyahat Sırasında Sürücülere Saatte 21 Dolar Asgari Ücret Ödeyecek Bir Politika Öneriyor

Kullanıcılar artık bir sürüş seçmeden önce seçenekler listesi arasında Uber Pet eklemesini seçecek. Uygulamada Uber Pet seçildiğinde 3 ila 5 Dolar arasında bir ek ücret faturaya eklenecek.

Bu arada dört ayaklı evcil hayvanların saldırganlığından korkan sürücüler, sürücü uygulamasının tercihler bölümünde yer alacak. Bunun ile birlikte, bu evcil hayvanları standart bir yolcu olarak kabul etmeyi seçerler ise standart seyahat kazançlarının üzerine ek ücretin “önemli bir kısmını” almaları garanti olacak.

Bunun ile birlikte servis bazı bölgelerde hayvanlara muaftır. Uber’in politikaları – eyalet ve federal yasalara uygun olarak – hayvanlara her zaman ekstra ücret ödemeden binmelerine izin veriliyor.

Uber Pet uygulaması, 16 Ekim’den itibaren; Austin, Denver, Nashville, Minneapolis-St. Paul, Philadelphia, Phoenix ve Tampa Körfezi

Etiketler

Bugün En Çok Okunanlar