Valve’nin Dota 2 Temalı Yeni Oyunu: Artifact

Valve ekibi uzun zamandır bir şeylerin peşindeydi ve sessizliğini koruyordu. Gabe Newell ise gelen onca eleştiriye rağmen hiçbir açıklama yapma gereği de duymuyordu. Ancak Valve ekibi arka planda geliştirdiği yeni yazılım ve donanım imkanlarını artık oyunlara entegre ediyor. Bunu da yeni Dota 2 temalı kart oyunu olan Artifact ile gösterdi.

Valve'dan Yeni Oyun: Artifact

Half-Life geliştiricileri uzun süredi yeni kart oyunu Artifact'ı geliştirmek için mesai harcıyordu. Aynı zamanda Gabe Newell'ın Artifact sunumunda yaptığı konuşmalara bakılırsa, bu furyanın devamı çok yakında gelecek.

Herkes Half-Life 3 gibi bir oyunun çıkacağı günü beklerken, onlar ısrarla farklı alanlara ilerlemeye devam ediyorlar. Bunun sebebinin ise eski tadında kalan bazı şeylerin tekrardan 'geçici heves' ve 'geçici yatırım' olarak bakmalarından kaynaklanıyor. En azından Gabe Newell bu şekilde düşündüğünü dile getiriyor.

Newell'ın açıklamalarına bakıldığında Valve artık donanım ve yazılım geliştirmeye odaklanarak yeni yeteneklerini sergilemeye başlayacak. Kısaca uzun bir süre Half-Life 3 beklemeyin hocalar. Yeni değişikliklerde ise Steam VR ve Vive sanal gerçeklik gözlükleri için yapılan yatırımların geri dönüşüme başlaması üzerine geliştirme şansı doğdu.

"Gözümüz yaşlı Half-Life 3 Belalı"

Şuanda yeni Dota 2 temalı kart oyunu olan Artifact'ın nasıl bir yapıya sahip olacağı ve oyuncular tarafından ne kadar sevileceği bilinmiyor. Ancak Valve bu oyun üzerinden alacağı geri dönüşler ile birlikte yeni yazılımlarını entegre ederek geliştirmelerine devam edecekler.

Yukarıda da dediğim gibi; uzun zaman Half-Life 3'ü beklemek mantıklı değil. Zira kendinizi bu konuda da şartlandırmamanızı tavsiye ediyorum. Sadece biraz daha zamanın geçmesini bekleyeceğiz. Bu belki bir yıl, belki 3  yıl. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Artifact GamePlay Trailer