reklam
Ana SayfaHaberlerWalmart, Tesla’ya ‘İhmal’ Davası Açtı!

Walmart, Tesla’ya ‘İhmal’ Davası Açtı!

Arızalı Tesla güneş panelleri, yedi Walmart mağazasında olur olmadık bir yerde ateş açmaya başladı ve perekande devinin Salı günü New York Eyalet Yüksek Mahkemesinde açılan yeni bir davada olduğu iddia edildi. Dava ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi.

Walmart, “yıllarca süren ihmal” ve “Tesla’nın endüstri standartlarına uymama” nın alevlere yol açtığını ve son yedi yılda geçici olarak kapanmaya en az yedi yer açtığını iddia ediyor. Tesla temsilcileri, derhal yorum yapma talebine cevap vermedi.

walmart fire ile ilgili görsel sonucu

Tesla’nın Güneş Sistemlerini İçeren Birden Fazla Yangının Meydana Gelmesi, Açık Bir İhmal İşareti

Tesla, 240 Walmart bölgesinde güneş panelleri kurdu, ancak perakendeci avukatları, “Tesla’nın güneş sistemlerini içeren birden fazla yangının meydana gelmesinin yalnızca bir ihmal belirtisi olduğu” şikayetini yazdı. Walmart, Tesla’nın yapmadığını iddia ediyor. Walmart sahalarına kurulan güneş panelleri arızalı ve Tesla’nın sistemlerin uygun bir şekilde belgelendirilmediğini belirtti.

Walmart’ın önerisine göre, Tesla 2016 yılında güneş paneli şirketini Tesla’yı satın almadan önce SolarCity ile başlayan sorunlar. SolarCity “güneş paneli sistemlerini derhal ve kar elde etmek için mümkün olan en kısa sürede kurmasını gerektiren kötü düşünülmüş bir iş modelini benimsemişti. ve ilk kurulum işini yapan müteahhit ve taşeronlar uygun şekilde işe alınmamış, eğitilmemiş ve denetlenmemiş.”

Tesla, Yangın Riskini Sınırlamak Amacıyla Yazılım Güncellemesi Araştırmasında

walmart fire ile ilgili görsel sonucu

Walmart, Tesla’nın tüm yangınlara neden olan sistemlerindeki kesin kusurları tanımlamak için gerekli olan “nihai ‘temel neden’ analizlerinin eksiksiz bir setini sağlayamadığını iddia ediyor.”

Walmart’ın avukatları, “Bununla birlikte, kusurların sayısı, Tesla’nın yürürlükte olan sözleşmelerde belirtildiği gibi, standartlara uyması için, Tesla’nın standartlarına uygun sistemik, yaygın hataların göstergesiydi.”

Walmart, 2018’de Ohio, Maryland ve Kaliforniya’da üç yangın çıktıktan sonra Tesla’nın tüm güneş panellerinin bağlantısını kesmesini “talep ettiğini” söyledi. Tesla şikayete göre, ancak Walmart, ikinci bir Kaliforniya mağazasında yine de bir yangın çıktığını söyledi.

Haber, Tesla’nın konut güneş enerjisi programı için web sitesini yeniden başlatması ve yeni bir kiralama seçeneği açıklamasından birkaç gün sonra geldi.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement