reklam
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp’a Grup Daveti Onaylama Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Grup Daveti Onaylama Özelliği Geliyor

Milyarlarca kişi tarafından kullanılan çevrimiçi görüşme uygulaması WhatsApp, kısa süre sonra gelecek güncellemeyle ilaç niteliğinde bir özellik kazanacak. Güncellemeden sonra söz konusu uygulamada, her isteyen sizi grubuna ekleyemeyecek. Bu sayede Whatsapp uygulamanızdaki gereksiz grup konuşmalarını reddetme imkânına sahip olacaksınız.

Gruba Katılıp Katılmamamak Size Kalmış

Akıllı telefonların bu denli yaygınlaştığı günümüzde, belli başlı uygulamalar da hayatımızın resmen bir parçası haline geliyor. Bu uygulamaların en başında gelenlerinden birisi de, bildiğiniz üzere WhatsApp.

Çevrimiçi iletişim uygulaması WhatsApp, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor.Öte yandan; söz konusu uygulama, kullanıcıların taleplerine ve geliştiricilerin inisiyatiflerine göre sürekli olarak geliştirilmeye devam ediyor.

Yeni ortaya çıkan bir bilgi ile birlikte, WhatsApp uygulamasına ilaç niteliğinde bir yeniliğin daha geleceğini öğrendik.

Bildiğiniz üzere WhatsApp‘ta sadece bireysel görüşmelerde değil, grup görüşmelerinde de bulunabilmekteyiz.

Fakat bu görüşme gruplarına dahil olurken; gruba girip girmemek bizlerin elinde değil. Grubun yöneticileri; sizi gruba dahil ettiği an, kendinizi gruba dahil olmuş buluyorsunuz.

WhatsApp, görüntülü konuşma için kişi sınırını artırdı!

Bu durum kullanıcıların istekleri dışındaki gruplara da dahil edilmesine sebep oluyor. Sonuç olarak pek çok kullanıcının “Sohbetler” bölümü, bulunmaktan pek de hoşnut olmadığı gruplarla dolup taşıyor.

Yeni gelecek güncelleme de tam olarak bu sıkıntıyı çözmek için tasarlanmış. Gelecek güncelleme ile birlikte kullanıcılar; hangi kişiler tarafından kurulmuş gruplara girmek istediklerini seçebilecek.

Öte yandan kullanıcılar; gruba dahil olmak istedikleri kimseleri “Herkes”, “Kişilerim” veya “Hiçbiri” seçenekleri içinden seçebilecek.

Seçiminiz dışında bir grup yöneticisi sizi eklediğinde ise; bu gruba katılmak isteyip istemediğiniz, sizlere sorulacak.

Bahsi geçen özellikteki “Hiçbiri” seçeneğini işaretlediğinizde; kim sizi bir gruba eklerse eklesin, katılıp katılmama imkanına sahip olacaksınız.

Böylesi bir özellik, pek çok insanın çektiği lüzumsuz grup sıkıntılarını çözeceğe benziyor.

 

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz