PC HocasıWindowsWindows 10 120 Milyona Ulaştı !

Windows 10 120 Milyona Ulaştı !

   

Microsoft’un en son ve yeni yeni işletim sistemi Windows 10, yeniden daha büyük bir rekor kırması ile gündem de .Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerine lisanslı bir şekilde sahip olan kullanıcılara fiyatsız sunulan ve bu sayede kısa müddette başarılı olan Windows 10, bir kez daha ehemmiyetli bir indirilme sayısını geride bıraktı. Konuyla alakalı yeni bir raporu okuyucuları ile paylaşan WinBeta, sistemin kaç adet bilgisayara indirildiğini açıkladı.

 

Belirtilenlere göre Windows 10, şimdiye kadar tam 120 milyon adet bilgisayara heyetmiş vaziyette. Hızla dağılan sistemin her geçen gün daha fazla bilgisayara eriştiğini ve böylelikle kurulma sayısını arttırdığını da söyleyebiliriz. Var olan heyetim sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor olsa da indirilme sayısındaki hızın yavaşladığı belirtilmekte.

 

Başka bir deyişle Windows 10, yaygınlaşmaya devam ediyor ancak her geçen ay bu dağılma hızı düşüş ele geçirmekte. Ancak bunun yanında Microsoft’un sistemi Xbox One ve mobil aletler olmak üzere yaygınlaştıracak olması ekosistemin genişlemesini de sağlamış olacak. Açıkçası işletim sisteminin ilerleyen vakitlerde erişeceği heyetim sayısı oldukça merak ediliyor.

 

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10-120-milyona-ulasti-605/ linkinden 27.05.2022 21:05:40 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial