PC HocasıWindowsWindows 10 İçin Creators Update Bitmedi

Windows 10 İçin Creators Update Bitmedi

 

Geçtiğimiz günlerde Insider kullanıcıları için yayımlanan Windows 10 1615 güncelleme ile beraber Windows 10‘da yeniliklerin habercisi.

Şimdilik sadece Insider’ların deneyimlediği bu güncellemeleri standart kullanıcılar Sonbahar Creators Update ile birlikte alacak.

Yeni güncelleme ile birlikte yeni bir İşlem Merkezi’ne sahip olacağız.Uygulamaların ayrılmış bölümlerinin bulunduğu bir tasarım görüyoruz.

 

Yeni güncelleme ile birlikte uygulamalar gibi sık kullandığımız web sitelerini görev çubuğuna sabitleyebileceğiz.

Cortana için iyileştirmeler yapıldı bunların başında lasso geliyor.Böylece bir tarihi yuvarlak içine aldığınızda, onunla ilgili bir hatırlatıcı oluşturulabiliyor.

El ile yazılan yazılarda yapılan otomatik düzeltmeler iyileştirildi.Bu iyileştirmelerden birisi metin içinde kelime seçip o kelime üzerinde oynama yapabilmek.

Microsoft’un eklediği güzel bir özellik de “Kalemimi bul”: Böylece kalemi son kullandığınız yerin konumunu gösterebilecek.

Ayrıca Windows 10 kullanıcıları için yeni bir  klavye geliyor. Bu klavyenin tahmin özelliği, emoji tavsiyeleri, tek elle yazım desteği ve parmakla ya da kalemle şekil çizme olanakları bulunacak.

 

 

 

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video