PC HocasıHaberlerXbox Cloud Gaming iOS ve PC’ye Geliyor

Xbox Cloud Gaming iOS ve PC’ye Geliyor

 

Xbox Cloud Gaming, önümüzdeki yıl mevcut Android özel formundan ayrılarak, iOS ve masaüstü bilgisayar platformlarına geliyor. 2021 yılı itibari hizmet iOS ve Windows kullanıcılarının kullanımına açılacak. Xbox’ın video oyunu abonelik hizmeti Xbox Game Pass Ultimate ile Xbox oyunlarını yalnızca Android cihazlara getiren hizmet, iOS’ta büyük ölçüde kaçırıldı.

Bu Microsoft’un hatası değil. Hizmet, Project xCloud beta dönemi kapsamında iOS’ta beta test edilirken, Apple, yoğun App Store kısıtlamaları nedeniyle planlanan hizmetin iPhone ve iPad’e gelmesini engelledi. Bununla mücadele etmek için Microsoft, GeForce Now hizmetinde Nvidia ile aynı yöntem olan Apple’ın App Store’undan geçmek zorunda kalmadan hizmeti iOS kullanıcılarına sunmak için Xbox Cloud Gaming’in tarayıcı tabanlı bir sürümünü oluşturdu.

“2021 İlkbaharında, Xbox Game Pass Ultimate’ın bir parçası olarak bulut oyunlarını Xbox uygulaması ve tarayıcısı aracılığıyla Windows PC’lerde ve iOS cihazlarını mobil web tarayıcısı aracılığıyla kullanıma sunarak dünya çapında daha fazla oyuncuya ulaşma yolculuğumuzda bir sonraki adımı atacağız.”

Video