PC HocasıSosyal MedyaYouTubeXbox için YouTube’a HDR Desteği Geldi

Xbox için YouTube’a HDR Desteği Geldi

 

Xbox platformu için YouTube uygulaması nihayet HDR görüntü desteğine kavuştu. Bu özellik ilk olarak 2016 yılında oyun kategorisinde ve konsol tarafında kullanıma sunuldu, ancak popüler video akışı uygulamasıyla sağlanan destek yaklaşık uzun bir süre geride kaldı.

YouTube HDR desteği konsol tarafında, şu an için yalnızca Xbox One X ve Xbox Series S’de destekleniyor ve elbette kullanabilmeniz için HDR özellikli bir televizyon ve doğru görüntü aktarımı için HDR destekli kablolara gereksinim duyabilirsiniz.

Her ne kadar HDR desteği konsollara gelmeye başlamış olsada maalesef YouTube’daki tüm videolar bu HDR özelliğini desteklemiyor – görünen o ki, yalnızca Google’ın VP9 codec’i kullanılarak kodlanmış olanlardan biri mevcut.

Eğer destek alan bir Xbox konsola sahipseniz, buradaki link üzerinden güncel YouTube uygulamasını konsolunuza kurabilirsiniz. Umuyoruz ki çok uzun sürmeden diğer sürümlere de HDR desteği gelecektir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/xbox-icin-youtubea-hdr-destegi-geldi-108007/ linkinden 21.06.2021 20:06:20 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video