PC HocasıSosyal MedyaYouTubeYouTube’a Sesli Arama Özelliği Geldi!

YouTube’a Sesli Arama Özelliği Geldi!

 

Çoğunluğumuz hemen hemen arama motoru olarak Google kullanmayı tercih ediyor ve kullananlar mutlaka bilir ki Google’da konuşarakta arama yapabilirsiniz. Arama çubuğunun yanında yer alan mikrofon tuşuna dokunmanız ve aramak istediğiniz şeyi söylemeniz yeterli olur.

Şimdi ise şirket, sahibi olduğu video platformu YouTube‘a aynı özelliği getiriyor. Artık YouTube arama kutusunun yanında yer alan mikrofona tıklayarak sesli aramayı aktifleştirebilir ve böylelikle Google’da yaşadığınız deneyimin aynısını Youtube üzerinde yaşayabilirsiniz.

Özelliği kullanabilmeniz için YouTube.com’a mikrofonunuzu kullanabilmesi konusunda izin vermeniz gerekecektir. Eğer güvenlik konusunda şüpheleriniz varsa ilk denemeden sonra tarayacı ayarlarınızından sitenin mikrofonunuzu kullanma iznini geri alabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/youtubea-sesli-arama-ozelligi-geldi-98080/ linkinden 21.06.2021 19:06:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video