PC HocasıOyunXbox One Oyun Konsollarına Google Asistan Desteği Geliyor!

Xbox One Oyun Konsollarına Google Asistan Desteği Geliyor!

 

Bugün herkese açık beta sürümünde mevcut; Microsoft, Google Asistan’ın Xbox One oyun konsolu ile çalışmasını sağlıyor. Microsoft, mevcut Alexa entegrasyonunda olduğu gibi, Google Asistan’ın da oyunları ve uygulamaları başlatmasına, konsolu açıp kapatmasına, videoları duraklatmasına ve daha pek çok göreve ulaşmasına izin veriyor.

Xbox One cihazını kontrol edebilmeniz için iOS yahut Android için Google Assistant uygulamasını veya Google Home with Assistant gibi bir cihazı kullanmanız gerekiyor. Google Asistan Xbox One’ın içerisinde çalışmaz; bunun aksine, Assistant çalıştıran diğer cihazlardan komutlar alır.

Adlandırın ve komutlar verin

Ayrıca Xbox One için Google Assistant desteğine erişebilmeniz için bir Google Grubu’na katılmanız gerekiyor ve ardından yeni bir cihaz kurarak listede “[beta] Xbox” ismini arayarak iOS veya Android için Google Home uygulaması aracılığıyla etkinleştirilebilir.

Xbox sahipleri, konsollarına Google Asistanı içinde bir isim verebilecekler ve “Hey Google, Xbox’ı aç” gibi komutların çalışmasına izin verecekler.

Microsoft, önümüzdeki haftalarda başlangıçta halka açık bir beta olarak yayınlayacak ve şirketin Reddit ile ilgili tam bir SSS (Sıkça Sorulan Sorular) ve kurulum yönergeleri bulunuyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video