Xiaomi 13

Xiaomi 13 Lansmanı Neden Ertelendi?

  Google News

Xiaomi 13 için geri sayım başlamıştı. Birçok özelliği ortaya çıkan yeni akıllı telefonlar, yarın itibariyle tanıtılacak deniyordu. 1 Aralık tarihinde düzenlenecek olan tanıtım etkinliği ise şok bir kararla iptal edildi. Daha doğrusu etkinlik için erteleme kararı geldi.

Tabii ki şimdi merak edilen nokta, tanıtımın neden ertelendiği konusu. Neyse ki bu konuda da bilgiler var.

Xiaomi 13 Tanıtımı Ertelendi

Elde edilen bilgilere göre, tanıtımın ertelenmesinin nedeni Çin eski Devlet Başkanı Jiang Zemin’in hayatını kaybetmiş olması.

Çin için önemli liderlerden biri olan Jiang, 2003 yılında görevinden ayrılmıştı. Şangay’da hayatını kaybeden 96 yaşındaki liderin ölümü sebebiyle etkinlik ertelenmiş oldu.

Kaçırmayın: Xiaomi 13 ile iPhone 14 Pil Karşılaştırması

Şu an için Xiaomi cephesinden etkinliğin ne zaman yapılacağına ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi. Ayrıca tek erteleme kararı alan firmanın Xiaomi olmadığını da belirtelim.

iQOO firması da bir erteleme kararı aldı. iQOO 11 akıllı telefonu için yapılacak olan lansman, süresiz olarak ertelendi.

Xiaomi 13

Xiaomi, Tanıtımda Hangi Ürünleri Duyuracaktı?

Gelelim markanın bu etkinlikte hangi ürünleri duyuracağı kısmına. Aslında Xiaomi 13 etkinliği, marka için en önemli etkinliklerden biri. Amiral gemisi serisi için düzenlenen ana etkinlik.

Bu sene marka için önemi biraz daha büyük. Zira sadece yeni amiral gemisi akıllı telefonlar değil beraberinde yeni bir mini PC modeli de tanıtılacak. Mac Mini için yeni rakip Mini Host modelini göreceğiz.

Bunun dışında MIUI 14, Xiaomi Watch S2 ve Buds 4 serilerini de görme şansımız olacak. Artık lansman tarihi için yeni bir duyuru geldiği zaman, haberlerimizde paylaşırız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video