Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro için Teknik Özellikler Listelendi

  Google News

Akıllı telefonlarda amiral gemisi savaşı kızıştı ve görünen o ki daha da kızışacak. Zira hem Android tarafında hem de iOS tarafında çok iddialı telefonlarla karşı karşıya kalıyoruz. Yakın zamanda yeni bombayı patlatacak olan Xiaomi olacak. Markanın son amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 13 Pro için ortaya çıkan sızıntılar bu durumun kanıtı.

Sızıntılara göre, amiral gemisi modeli gerek işlemci kısmında gerekse de kamera kısmında sektörün en iddialı donanımlarına sahip olacak.

Xiaomi 13 Pro için Neler Biliyoruz?

İlk olarak işlemciye bakmak lazım. Son sızıntıya göre telefonda Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi yer alacak. Piyasanın en güçlü mobil işlemcilerinden biri olarak karşımıza çıkacak Gen 2, 12 GB RAM miktarı ile desteklenecek.

Kaçırmayın: RTX 40 Mobil Serisi için Yeni Bilgiler Geldi.

İşin ekran kısmına geçildiği zaman ise yine Samsung imzalı ekranları göreceğiz. 6.7 inçlik Samsung E6 2K LTPO panel, telefonu Android’in en iddialı amiral gemilerinden biri konumuna getirecek.

Xiaomi 13 Pro

50 MP Sony IMX989 ana kamera, 50 MP telefoto kamerası ve 50 MP geniş açı kamerası da telefonun kamera donanımı olarak karşımıza çıkacak. Yine Leica imzalı kameraları göreceğiz.

Tüm bu özelliklerle beraber alanının en iyilerinden biri olacağı düşünülen Xiaomi 13 Pro için tanıtımı da merakla beklediğimizi ekleyelim. Telefonun tanıtımı için kış aylarını bekliyoruz. Henüz resmi tanıtım tarihi de belli değil. Yakın zamanda açıklanmasını bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video